Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Gubałówka

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Zakopanem. Jej doskonałe położenie sprawia, że stanowi obowiązkowy punkt na mapie turystycznej miłośników Zakopanego.

Swoją popularność Gubałówka zawdzięcza głównie doskonałemu położeniu - w centrum Zakopanego, blisko Krupówek. Chyba nie ma turysty, który będąc w Zakopanem nie odwiedziłby szczytu Gubałówki. Wzniesienie ma wysokość od 1120 m (na wschodnim końcu) do 1129 (na zachodnim końcu). Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce - Ząb, a po zachodniej stronie sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. Na Gubałówkę, podobnie jak Kasprowy Wierch możemy dostać się za pomocą nowoczesnej koleji, która jednorazowo zabiera ze sobą blisko 120 pasażerów (średni czas przejazdu wynosi zaledwie 3,5minuty).

Na szczycie Gubałówki na turystów czeka naprawdę mnóstwo najróżniejszych atrakcji. Można tu podziwiać niesamowitą panoramę Tatr i Zakopanego ale także sprówbować lokalnych przysmaków w znajdujących się tam licznych restauracjach, kupić pamiątki ale również skorzystać z aktywnych atrakcji m.in. parków linowych czy paintball'a. To doskonałe miejsce dla miłośników letnich wędrówek i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać ze zjeżdżalni Alpine-Coaster o długości 750m oraz nowoczesnych placów zabaw - to prawdziwy raj dla najmłodszych.

Zimą także Gubałówka wydaje się być atrakcyjna dla narciarzy. Dziala tu wyciąg orczykowy "Górna Polana", o długości 300m. Górna polana jet sztucznie naśnieżana i oświetlona, dzięki czemu miłośnicy białego szaleństwa mogą tu spędzać czas do późnych godzin nocnych.