Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Krupówki

Krupówki to najsłynniejszy deptak w całej Polsce. Otoczony wieloma sklepami, regionalnymi karczmami, zimą przykryty białych puchem, a latem tętniący życiem do późnych godzin nocnych. To prawdziwe centrum życia w Zakopanem. 

Reprezentacyjna ulica w Zakopanem, znajduje się w ścisłym centrum miasta. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie ona stanowi swoiste centrum tej uroczej miejscowości. Krupówki znaczynają się na skrzyżowaniu z ul. Nowotarską i ciągną się blisko kilometrowym deptakiem na południe. Przechadzając się ulicą możemy spróbować lokalnych oscypków, które sprzedawane są w drewnianych budkach, zimą ogrzać się w góralskich restauracjach w których rozbrzmiewa muzyka na żywo, latem skorzystać z licznych ogródków piwnych, zrobić zakupy, a także skorzystać z usług poczty. 

Na Krupówkach znajdziemy również mnóstwo ciekawych atrakcji. Swoją główną siedzibę ma tutaj Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. Na dzieci i młodzież czeka tutaj m.in. Tunel grawitacyjny, w którym możemy poczuć się jak prawdziwi astronauci, kino 5D oraz odwiedzić Muzeum Figur Woskowych - to ciekawe miejsce, którym warto zainteresować się przebywając w pobliżu Krupówek. 

Główną wizytówką Zakopanego, oprócz Krupówek są również góralskie dorożki, które również możemy spotkać na najsławniejszej ulicy Zakopanego. Nie trudno też o spotkanie puchatego misia, który chętnie zapozuje z nami do zdjęcia.