Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Podhalańskie Termy

Baseny termalne, w skrócie termy zdecydowanie różnią się od zwykłych basenów kąpielowych i aquaparków. 

Po całym dniu spędzonym na stoku narciarskim nasze działo narażane było na długotrwały chłód oraz różnego rodzaju przeciążenia fizyczne. Warto po tak aktywnym dniu odpocząć i zregenerować swoje ciało - najlepszym pomysłem będzie odwiedzenie basenów termalnych, których na Podhalu nie brakuje. W zależności od miejsca w którym się znajdujemy, w odległości kilku lub kilkunastu kilometrów mamy do dyspozycji podhalańskie termy. Na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

Rozpocznijmy od opisania filozofii "termalnego" odpoczynku oraz dlaczego taki rodzaj regeneracji jest najlepszy dla naszego organizmu. Zawarte w wodzie: selen i krzemionka wzmacniają nasze naczynia krwionośne. Wpań, magnez, żelazo - sprzyjają obniżeniu poziomu stresu, poprawiają ciśnienie krwi oraz przemianę materii. Ciepło wody pobudza zdolności obronne organizmu oraz pomaga zmniejszyć obrzęki, opuchnięcia i inne urazy. Nie ma bardziej skutecznego sposobu na szybką i poprawną regenerację naszego ciała i organizmu. W okolicy Zakopanego możemy polecić kilka basenów termalnych:

  Jakie termy warto odwiedzić?

1. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej - Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34-38 stopni C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów. Baseny napełniono wodą mineralną, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę i zawiera niezbędne mikroelementy: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. To miejsce dla osób szukających odprężenia i ciszy, które pragną wypocząć w wyjatkowym górskim otoczeniu, z widokiem na przepiękną panoramę Tatr Wysokich.

2. Termy Bukovina - Termy Bukovina to magiczne miejsce wprost u podnóża Tatr. Pozwól sobie na wypoczynek i zabawę w Termach Bukovina z widokiem na Tatrzański Park Narodowy, z dala od miejskiego zgiełku. W Termach znajdują się baseny rekreacyjne i pływackie - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W każdym z nim można cieszyć się kojącymi właściwościami wody termalnej. Na gości czekają tu również liczne sauny i łaźnie parowe, w których każdy odnajdzie chwilę tylko dla siebie. Czekają tu również fantastyczne jacuzzi i setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni.

 

 

3. Termy Szaflary - Termy do dyspozycji swoich gości oddały cztery baseny termalne z wysokozmineralizowaną wodą termalną: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne. Dodatkowe atrakcje stanowią: trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, brodzik dla dzieci, bicze wodne, gejzery, ławki do masażu, a dla amatorów szalonej jazdy przygotowaliśmy również zjeżdżalnie o długości 55 metrów. Dla wielbicieli saun termy przygotowały ich wiele rodzaji: suchą, parową oraz na podczerwień. Dodatkowe atrakcje to centrum SPA, restaruacja oraz apartamenty.

 

4. Termy Chochołowskie - Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Przestrzeń, którą dysponujemy, pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy! Wygłodniałych, w przerwie pomiędzy kąpielami a kąpielami, zapraszamy do Bistro Baru lub Kawiarniu (Przy kawiarni znajduje się pokój zabaw, gdzie dziecko spędzi miłe chwile na zabawie, podczas gdy dorośli będą mieli okazję delektować się pyszną kawą.