Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Nysa

Oprócz wielu ciekawych zabytków główną letnią atrakcją jest Jezioro Nyskie, z wydzielonym kąpieliskiem i strzeżoną plażą.


Nysa od 1950 miasto administracyjnie należy do woj. opolskiego, położone na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, przepływa przez nie rzeka Nysa Kłodzka. W pobliżu Nysy znajdują się sztuczne zbiorniki wodne: Jezioro Nyskie oraz nieco dalej – Jezioro Otmuchowskie.

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa, na listę zabytków wpisane są m.in: Stare miasto, kościół pw. św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki, dzwonnica z 1474 roku, dom zakonny elżbietanek, fontanna Trytona oraz park miejski z połowy XIX wieku. Poznanie wszystkich zabytków umożliwia „Ciuchcia” turystyczna, która stanowi szczególną atrakcję dla rodzin z dziećmi.

Oprócz wielu ciekawych zabytków główną letnią atrakcją jest Jezioro Nyskie, z wydzielonym kąpieliskiem i strzeżoną plażą. Latem dzięki wielu organizowanym imprezom zjeżdża się tu szerokie grono turystów. Atrakcje stanowią również trasy rowerowe, które przebiegają przez najpiękniejsze miejsca tego miasta.