Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Kopa Biskupia - Góry Opawskie

Biskupia Kopa to najwyższy szyt polskiej części Gór Opawskich oraz jednocześnie najwyższe wzniesienie województwa opolskiego.

Biskupia Kopa to szczyt o wysokości 890 m n.p.m. w polskiej części Gór Opawskich, w sudetach wschodnich. Najwyższy punkt góry stanowi zabytkowa wieża widokowa o wysokości 18 metrów, która znajduje się już po czeskiej stronie granicy. Pod koniec XIX wieku wyznaczono pierwsze szlaki, które po dziś dzień prowadzą na szczyt Biskupiej Kopy. Góra ta, od wieku jest górą graniczną - od 1229 roku rozdziela biskupstwa wrocławskie i ołomunieckie. Obecnie przez szczyt przebiega granica polsko-czeska.  Polskim turystom polecamy rozpocząć wędrówkę od miejscowości Jarnołtówek. Stamtąd rozpoczyna się szlak złoty - bardzo łagodny szlak, malownicze widoki i otoczenie lasu sprawiają, że jest to miejsce przyjazne turystom w każdym wieku. Wycieczka na Biskupią Kopę to świetny pomysł na rodzinny, weekendowy wypad. Po drodze, tuż przed dojściem na szczyt znajduje się schronisko - "Pod Biskupią Kopą", gdzie można odpocząć i zjeść pyszny obiad. Docierając na sam szczyt możemy zobaczyć piękne panoramy takich miejscowości jak: Prudnik, Głuchołazy, Jarnołtówek oraz czeskie miejscowości np. Zlate Hory. Podczas dobrej pogody możemy również dostrzec masyw Śnieżnika.