Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Rosenau - Zaginione Miasto!

Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - zaginione miasto" to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z oferą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku.

Nazwa Park Rosenau nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich. Zgromadziliśmy na terenie wokół kąpieliska ponad 20 różnych atrakcji. Znajdziecie tutaj Snowtubing, czyli zjeżdżanie na specjalnie przygotowanych dętkach, a także Park Żywiołów, gdzie eksperymentując poznacie prawa rządzące naturą. Dla małych i dużych czeka tu jeszcze mnóstwo ciekawych atrakcji m.in. Kino 7D czyli kino najnowszej generacji, gdzie widz nie tylko widzi ale również czuje zapach, bryzę wody i podmuch powietrza! To jednak wciąż nie koniec bogatej oferty Rosenau w Pokrzywnej. Do innych atrakcji należy: Sztolnia, Kamienny Krąg, Wielki Dmuchawiec, Avatar i przejażdżki ciuchcią. Dla osób zainteresowanych głównie rekreacją, dostępny jest basen olimpijski, zjeżdżalnie, a także istniejący już od pewnego czasu park linowy. Dodatkowo, istnieje możliwość pływania po naszym jeziorze rowerem wodnym.

Pierwszy w Polsce Interaktywny Ogród Wody
Drodzy Goście, zapraszamy Was do pierwszego w Polsce Interaktywnego Ogrodu Wody. Możecie tu chlapać, pryskać, lać wodę do woli, po to żeby łatwo zrozumieć skomplikowane prawa nauki. 

"Kiedy na początku świata Pan Nieba i Ziemi stworzył Góry Opawskie, były one równe i gładkie jak szara tafla lodu. Popatrzył a nie i zasmucił się bardzo, bo nie były wcale piękne. Myślał trzy dni i trzy noce, jak je upiększyć, aż nagle spojrzał na wijące się dziko pędy bluszczu, winorośli i na delikatne powoje. Wziął dłuto do ręki i zaczął rzeźbić w skałach delikatnie powyginane, falujące łodygi roślin, wspinające się wstążką do nieba. Rzeźbił długo, aż zmęczył się bardzo, otarł pot z czoła i odłożył dłuto. Wtedy z nieba spadł deszcz tak wielki, że padał siedem dni i siedem nocy, aż wyżłobione dłutem linie, napełniły się wodą. Tak podobno powstały rzeki i potoki Gór Opawskich, które do dziś płyną wartkim strumieniem." 

Park 4 żywiołów - ziemia, woda, ogień, powietrze
Zapraszamy Was drodzy odkrywcy, starsi i młodsi, do Parku Żywiołów, gdzie eksperymentując poznacie prawa rządzące naturą, a w labiryncie znajdziecie ścieżkę wiedzy. 

"Na jednym ze stoków Gór Opawskich było szczególne miejsce. Tam spotykały się cztery żywioły. Wicher łkając, wbijał się w jasność nieba, a spływające strumienie zalewały ogień, który jasnymi, syczącymi językami, wymykał się z wnętrza ziemi. Ludzie podobno zakradali się tam i pod osłoną nocy pokradali cienkie wstążki ognia, a później zanosili je do swoich domostw.
Mijały wieki i budzące strach plemię Rosenau przeminęło, jak mija każdy koszmarny sen. Później nastali kolejny władcy. Ziemią Opawską rządziły rody rycerskie, książęce, możni panowie, bogaci mieszczanie, lecz po nich także pozostało jedynie wspomnienie, które wiatr górski roznosi po szczytach.

Prawdziwą władzę nad tą starodawną ziemią nadal dzierżą cztery żywioły:
- Ziemia - matka wszelkich stworzeń
- Woda - niezbędna do życia
- Powietrze - w nim rozchodzą się wszelkie głosy
- Ogień - otacza ciepłem i światłem, bez niego świat byłby martwy"
 

Park linowy
Wycieczka do parku linowego to wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Jest to aktywny wypoczynek, a na dodatek wspaniała przygoda dla wszystkich. Dawkę adrenaliny zapewnia wysokość z kolei organizatorzy całkowite bezpieczeństwo. Pozwól sobie na bezpieczną adrenalinę. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

System naszego parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.


Co czeka na Was w naszym Parku linowym?

- Wysokościowy tor linowy składa się z dwóch tras: uniwersalnej i extreme. Przeszkody jakie można spotkać w parku to różnego rodzaju mosty, kładki, belki, huśtawki, siatki, zjazdu, jazdę na deskorolce, itp. Każdy uczestnik zabawy zostaje wyposażony w sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask) i przeszkolony z zasad poruszania się. Nabraniu wprawy służą 3 dolne stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią.

- Dinopark - trasa przygotowana specjalnie dla najmłodszych naszych Gości, dostępną dla dzieci od 3 roku życia. Dzieciaki przechodzą przez proste kolorowe przeszkody i doskonale się bawiąc poprawiają swoją kondycję i koordynację ruchową. (DinoPark wliczony jest w cenę biletu do Parku ROSENAU)

- BIG SWING - atrakcja dla odważnych - skok na wahadle

- Zjazd na linie nad kąpieliskiem

www.zaginione-miasto.pl

 
Planujesz wycieczkę szkolną? Więcej atrakcji znajdziesz tutaj.