Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Dytmarów - atrakcje turystyczne

Dytmarów to niewielka miejscowość w województwie opolskim, położona na terenie powiatu prudnickiego. Wieś położona jest u podnóża Gór Opawskich, na terenie Płaskowyżu Głubczyckiego, w południowo-wschodniej części Niziny Śląskiej.

Dytmarów znajduje się na wysokości od 235 do 260 metrów nad poziomem morza, w odległości 7km od miasta Prudnik. Przez jej tereny przebiega granica pomiędzy Polską i Czechami. W latach 1945 - 1959 stacjonowała tu strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza.

 Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć?

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – neogotycki kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z 1857 roku znajduje się w samym centrum wsi. Otoczony kamiennym murem z XVI wieku stanowi główną atrkację miejscowości.

Kaplica i plebania – do innych zabytkowych miejsc możemy zaliczyć także plebanię oraz kapliczkę które powstały w połowie XIX wieku. Przejeżdząjąc przez miejscowość możeby zobaczyć także zabytkowe domy i przydomowe kapliczki.