Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Łąka Prudnicka - atrakcje turystyczne

Łąka Prudnicka to niewielka, malownicza wieś położona w województwie opolskim, u podnóża Gór Opawskich. Przez jej tereny przepływają dwie rzeki: Złoty Potok i Biała Głuchołaska.

Ze względu na różnorodne bogactwo flory i fauny, jest to idealne miejsce na odpoczynek i kontakt z naturą. Pierwsze wzmianki o miejscowości pojawiły się około roku 1241, tuż po spustoszeniu terenów tych przez wojska tatarskie. W miejscowości znaleźć można wyjątkowe zabytki, jak chociażby przydrożna kaplica z XIX wieku, a także wpisany na listę Narodowego Instytutu Dziedzictwa zespół zamkowy z XVI i połowy XIX wieku.

 Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć?

Zespół zamkowy - Zamek powstał prawdopodobnie w XV w. W wieku XVI przebudowano zamek na styl renesansowy. Po kolejnych przebudowach, oprócz renesansowego stylu, zamek zyskał także cechy neogotyckie. Początkowo zamek należał do rodu Piastów niemodlińskich, w poźniejszym czasie do rycerskiego rodu Wrbnów. Wewnątrz zamku zachowało się kilka sklepień kolebkowych.