Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Pokrzywna - miasteczko w Górach Opawskich

 Pokrzywna to już kolejna wieś w województwie opolskim, położona w dolinie Złotego Potoku, który przecina Góry Opawskie.

Pokrzywna to już kolejna wieś w województwie opolskim, położona w dolinie Złotego Potoku, który przecina Góry Opawskie. Cały obszar miejscowości znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Oprócz łowiska znajdującego się na Złotym Potoku, niedawno wybudowano tu Park Rozrywki i Edukacji ,,Rosenau-Zaginione miasto’’. ,,Przed wiekami, w dolinie Zameckiego Potoku, pod wzgórzem Świętego Rocha znajdowało się wielkie, otoczone potężnymi murami miasto Rosenau. Nikt nie wiedział jak powstało…’’ tak brzmi fragment legendy, która tłumaczy skąd wzięła się taka niespotykana nazwa tego miejsca. Oczywiście oprócz ,,strasznej sztolni’’ gdzie opowiadane są legendy znajduje się tu 19 innych atrakcji, a wśród nich są między innymi interaktywny Ogród Wodny, basen, park linowy czy lodowisko dostępne cały rok bez względu na pogodę. Jest to wioska pełna niezapomnianych wrażeń. 

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

 

Pomimo niewielkiej miejscowości, również w Pokrzywnej czeka na turystów duża baza noclegowa oraz kilka atrakcji zdecydowanie wartych uwagi. Niepodważalnie numerem 1 jest Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - Zaginione miasto". Rosenau to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z ofertą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku. Liczne atrakcje turystyczne, tajemnice zaginionego miasta oraz elementy edukacyjne dla najmłodszych - to kilka godzin świetnej zabawy. Wielkim atutem miejscowości jest jej położenie oraz liczne szlaki turystyczne. Jednym z najpopularniejszych jest szlak na Kopę Biskupią położoną 890 m n.p.m. Smakoszy ryb i zapalonych wędkarzy zapraszamy do najlepszych łowisk w województwie, bowiem to właśnie w Pokrzywnej możemy spróbować pysznego pstrąga, karpia czy jesiotra. Złowić rybę może dosłownie każdy, również osoby, które jeszcze nie miały okazji wędkować. 

 

Dużym atutem Pokrzywnej jest położenie miejscowości nieopodal Czech