Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Prudnik - atrakcje turystyczne

Prudnik to miasto położone w południowej części województwa opolskiego; nad rzekami Prudnik i Złoty Potok, na pograniczu Płaskowyżu Głubczyckiego i północno-wschodniej częsci Gór Opawskich.

Niezwykle malownicza okolica, bliskość szlaków turystycznych zarówno Polskich, jak i Czeskich oraz liczne zabytki sprawiają, że jest to miejsce godne polecenia na rodzinny wypad. Dużym atutem miasta jest bliskość innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości: Głuchołazy, Moszna, Nysa. Z każdego zaułka Prudnika przemawia do nas ciekawa historia zabytków...

 

 Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć?

Dawny młyn wodny - Warty zauważenia i odwiedzenia jest również barokowy dawny młyn wodny z 1788 roku. 

Kardynalska cela - Około 3 km na południe od centrum Prudnika znajduje się zespół klasztorny franciszkanów. Miejsce to nazywane jest Lasem. Kościół św. Józefa i klasztor zbudowano w połowie XIX w. Od 6 października 1954 r. do 28 października 1955 r. w jednej z cel klasztornych więziono kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski.

Ruiny zamku - przy drodze z Prudnika do Pokrzywnej, od wielu lat popada w ruinę. Zbudowany w XV w., przebudowany w XVI w. stylu renesansowym. Kilka lat temu zabytek można było jeszcze uratować, dziś niestety jest za późno.

Wieża średniowieczna zamku - W Prudniku znajduje się również wieża pochodząca ze średniowiecznego zamku sięgająca przełomu XIII/XIV wieku. 

Pomnik Papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego - Przed kościołem pw. św. Michała Archanioła w 2010 r. został odsłonięty pomnik papieża Jana Pawła II kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Nawiązuje on niewątpliwie do pielgrzymki, jaką odbył Jan Paweł II na pobliską Górę Św. Anny w dniu 21 czerwca 1983 r., oraz przypomnienia, że właśnie tutaj, w Prudniku-Lesie, w klasztorze franciszkanów w okresie 6.10.1954-28.10.1956 r. więziony był kardynał Stefan Wyszyński.