Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Kamień Śląski - atrakcje turystyczne

Kamień Śląski często zwany Perłą Śląska Opolskiego. Jesto to miejscowość położona niedaleko Opola. Znana i chętnie odwiedzana nie tylko przez mieszkańców Śląska, ale również przez licznych turystów z całego świata.

Jest miejscowością położoną w środkowo-wschodniej części Opolszczyzny (pow. Krapkowice, gmin. Gogolin ). Umiejscowienie wśród bujnych lasów z bogatą florą i fauną, czynią tą miejscowość dogodnym miejscem na wypoczynek i relaks wśród natury.

W 2005 roku na obszarze łąk przyległych do Kamienia rozpoczęto program susła moręgowego, którego populacja wyginęła w Polsce w latach 70. i 80. a który występował na tych terenach bardzo licznie. W pobliżu Kamienia Śląskiego znajduje się lotnisko, które obecnie jest własnością prywatną firmy Lotnisko Kamień Śląski Sp. z o.o. Wyposażone w nowoczesną infrastrukturę jest przystosowane do przyjmowania lotów pasażerskich, choć obecny status lotniska to „inne miejsce przystosowane do startów i lądowań statków powietrznych

 

 Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć?

PałacPóźnobarokowy pałac z przełomu XVII i XVIII wieku, siedziba kilku szlacheckich rodów śląskich. Obecnie jest to Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. W latach 90-tych XX wieku odbudowany i oddany do użytku. Jako Sanktuarium św. Jacka jest miejscem pielgrzymkowym. W sąsiedztwie park krajobrazowy i sanatorium "Sebastianeum Silesiacum" w dawnych zabudowaniach folwarcznych (przebudowanych i zmodernizowanych).