Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Park Miniatur w Olszowej

Park miniatur w Olszowej to pierwszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie. W 2015 roku otrzymał certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny.

Bliski kontakt z naturą, to idealna odskocznia od zgiełku miast i bezcenna korzyść dla zdrowia. Przy współpracy z placówkami edukacyjnymi organizujemy praktyczne warsztaty i zajęcia tematyczne, które są doskonałym uzupełnieniem programu nauczania. Park sąsiaduje z Sanktuarium Góra Św. Anny, miejscem licznych pielgrzymek z Polski i zagranicy. W planach podróży warto więc koniecznie uwzględnić wizytę w Olszowej, Park Miniatur w Olszowej otrzymał w 2015 roku od Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Certyfikat - Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny. Tutaj każdy - Duży, Mały i Wszyscy Razem znajdą coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę także na malowniczą okolicę, która posiada bogatą sieć ścieżek rowerowych, łączących ze sobą najciekawsze punkty przyrodnicze i zabytki naszego terenu.

Park miniatur w Olszowej to przepiękny ogród o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, w którym znajduje się kilkanaście, zapierających dech w piersiach miniatur, najbardziej znanych obiektów na świecie. Są to ważne dla regionu obiekty sakralne oraz cenne zabytki. W odróżnieniu od innych parków, w Olszowej miniatury wykonany są wyłącznie w skali 1:25, a najwięszka miniatura ma wysokość aż 5 metrów! Pomysłodawcy stworzyli turystom możliwości i warunku poznania ich ciekawej architektury i historii. Park stanowi doskonałą bazę do rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.  Przyjazd do Parku Miniatur Olszowa to świetny pomysł na jednodniową wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi. Gospodarze przywrócili również blask dawnym zabytkowym budynkom z przełomu XIX/XX wieku. Obiekty te dawniej należały do stadniny koni, założonej przez hrabiego Grafa Renarda. Obiecnie budynki te stanowią wyjątkowy kompleks, w którym znajdują się: restauracja, sala konferencyjna, hotel i sala weselna.   Przyroda, historia, niesamowita atmosfera i klimat tego miejsca czynią go wyjątkowym i niepowtarzalnym. W jednym miejscu czekają na Państwa nie lada atrakcje: - Zwiedzanie parku i zapoznanie się z historią znajdujących się w nim obiektów, - Tematyczne warsztaty edukacyjne, o których słyszymy: "Fajne te lekcje", - Zdrowe szaleństwo w parku linowym przy sprzyjającej aurze, - W pochmurne i deszczowe dni - zabawa w sali zabaw "Bajowy Sad" - Przepyszne i zdrowe jedzenie - na terenie Parku działa punkt gastronomiczny oraz miejsce na grilla lub ognisko.

 
 
PARK MINIATUR OLSZOWA                      
47-143 Olszowa
gmina Ujazd, woj. opolskie
ul. Hodowlana 5