Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Gród Rycerski w Byczynie

To właśnie tutaj, w Biskupicach koło Byczyny, można przenieść się w czasie do średniowiecza podczas Międzynarodowych Turniejów Rycerskich oraz uczestniczyć w warsztatach rzemiosł dawnych na niezapomnianych wycieczkach szkolnych, letnich obozach rycerskich i weekendowych pobytach.

Pomysł stworzenia rycerskiego grodu w Byczynie narodził się podczas pierwszego Jarmarku Średniowiecznego w 2003 r. Wtedy pojawiła się idea stworzenia tu produktu turystycznego, który związany byłby z ruchem rycerskim i wykorzystywałby historyczne tradycje Byczyny. Dziś drewniana budowla jest ewenementem na skalę światową. To największa atrakcja turystyczna regionu.

Dostosowujemy program warsztatów do wieku uczestników (od 5 do 18 lat). Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem i opieką naszych instruktorów. Uczestnicy zajęć mają możliwość spania w komnatach stylizowanych na średniowieczne oraz spożywać posiłki w karczmie rycerskiej. Weźmiecie tu udział w fascynujących warsztatach: strzelania z łuku, miotania włócznią i toporem, nauka rzucania sztyletem, nauka tkania różnymi sposobami, nauka wyrobów papieru czerpanego, fechtunek, zajęcia w zbrojowni, obsługiwanie machin oblężniczych oraz nocna próba odwagi.

 Indywidualne zwiedzanie grodu jest możliwe, gdy gród nie jest w danym dniu zarezerwowany. Indywidualnie można zwiedzać m.in. salę tortur, dziedziniec, mury obronne, podgrodzie z wystawą machin oblężniczych i torem łuczniczym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.grod.pl.tl