Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Opole - atrakcje turystyczne

Opole to stolica województwa opolskiego, jest to najmniejsze i jedno z najstarszych miast powiatowych w Polsce. 

Opole znane jest przede wszystkim jako stolica polskiej piosenki. To w opolskim amfiteatrze od 52 lat odbywa się znany na cały kraj i nie tylko Festiwal Polskiej Piosenki. Choć przez tą miejscowość przepływa tylko jedna rzeka Odra, to ma ona tu swoje liczne dopływy i stare koryta. Dzięki temu występują tu dwie wyspy: Pasieka i Bolko. Oprócz dość dużego zróżnicowania przyrodniczego znajdziemy tu także wiele zabytków, a są to między innymi: Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego, Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, czyli najstarsza opolska świątynia, wieża Piastowska, ratusz i neogotycka wieża ciśnień. Oprócz tego na wszystkich mieszkańców i turystów w Opolu czeka też wiele atrakcji.

 

Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Odskocznia Park Trampolin - to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Na powierzchni 1200m2 znajdziemy kilkadziesiąt trampolin zarówno poziomych, jak i skośnych. Znajdziecie tu również baseny z gąbkami, wieża do skoków i dmuchana poducha. Do dyspozycji gości jest też sala ninja, arena do walk glagiatorów, slackline oraz kosze do wsadów zawieszone nad trampolinami.

 

HopLandia - sala zabaw dla dzieci o sala zabaw pełna atrakcji dla dzieci! Na najmłodszych czekają tu m.in.: trampoliny wraz z basenem z gąbkami, jeden z największych w Europie dmuchańców do zabawy, zjeżdżalnia tubingowa/pontonowa, ogromna dmuchana poduszka do zabawy, dmuchany plac zabaw, dmuchane tory przeszkód, kącik malucha z magicznymi - magnetycznymi klockami oraz strefa malucha z basenem z kulkami.  

 

Park Linowy KanYon - zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Park jest przygotowany pod doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach – linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych. 

 

Muzeum Wsi Opolskiej - jest to muzeum na wolnym powietrzu, które już od 50 lat prezentuje zabytki drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego. Wchodząc przez drewniana bramę na obszar muzeum od razu czujemy specyficzny zapach i możemy się poczuć jakbyśmy się przenieśli w czasie. Wszystkie chaty są tu wyposażone w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Spacer w tym wyjątkowym miejscu to niepowtarzalna okazja do poznania prawdziwej historii tego regionu. Muzeum jest udostępnione w całości tylko od połowy kwietnia do połowy października. Ceny biletów: przedszkolny 1 zł, ulgowy 5 zł i normalny 10 zł.

Wyspa Bolko - to idealne miejsce na każdy dzień w roku. Na wyspie jest park, a w jej centrum oprócz małego stawu i kawiarenki znajduje się opolski ogród zoologiczny. W każdy ciepły weekend ustawiają się tu ogromne kolejki, by podziwiać między innymi afrykańskie okazy zwierząt. W parku jest wiele alejek i ścieżek rowerowych na których można spotkać wielu biegaczy, kolarzy, rolkarzy i po prostu zwykłych spacerowiczów.

Rynek Starego Miasta - mając na myśli Rynek Starego Miasta nie można zapomnieć o obiektach które są tuż obok, czyli o moście Groszowym, na którym zakochani zaczepiają swoje kłódki, a kluczyki wrzucają do kanału Młynówka na znak nierozerwalnej miłości, placu Wolności, wieży Piastowskiej, z której widać panoramę całego miasta i oczywiście o opolskiej Wenecji. Idąc dookoła ratusza warto też spojrzeć w dół i zobaczyć Aleję Gwiazd. Natomiast wieczorny spacer wzdłuż pięknie oświetlonych kamieniczek dodatkowo urozmaici dni spędzone w Opolu. Warto jeszcze przejść się pod amfiteatr, to tam przy Stawku Barlickiego dwa razy dziennie przy fontannie puszczane są klimatyczne, stare piosenki.

Wieża Piastowska - to pozostałość po nieistniejącym dziś Zamku Piastowskim, zlokalizowanym na odrzańskiej wyspie Pasiece, w części zwanej Ostrówkiem. Należy do najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego.

Muzeum Polskiej Piosenki -  to jedyna taka instytucja kultury w Polsce, której celem jest utworzenie centrum informacji o polskiej piosence, ochrona jej dorobku i popularyzacja muzyki polskiej.