Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

ZOO w Opolu

Początki ogrodu sięgają roku 1930, kiedy to na Wyspie Bolko powstało prywatne minizoo. W 1937 roku wykupiło je miasto, wzbogaciło o wiele gatunków zwierząt, czyniąc zeń drugi co do wielkości tego typu ogród na Górnym Śląsku.

Opolski ogród zoologiczny to miejsce, w którym możemy z bliska poznać prawdziwy świat zwierząt na codzień żyjących setki kilometrów od nas. Zoo powstało w latach 30. XX wieku. Niestety, podczas działań wojennych został całkowicie zniszczony. Po remoncie, w 1953 roku nastąpiło ponowne otwarcie odbudowanego ogrodu zoologicznego, lecz niestety czas nie był łaskawy dla mieszkańców zoo. Powódź tysiąclecia w 1997 nie ominęła ogrodu zoologicznego, niszcząc je w bardzo dużym stopniu. W 1998 roku nastąpiła odbudowa i kilkakrotne powiększenie terenów ogrodu oraz uroczyste otwarcie.

Opolski ogród zoologiczny zajmuje obecnie powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 1000 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. Dużą atrakcję stanowią uchatki kalifornijskie, które swoimi pokazami przyciągają tłumy turystów. Specjalizacją ZOO staje się hodowla pazurkowców, lemurów i zwierząt kopytnych. Ogród odniósł wiele sukcesów hodowlanych, m.in. rozmnożenie oryksów szablorogich, hipopotamów karłowatych, kapibar, serwali, kangurów, poturu, betongów, lemurów wari rude, lemurów katta, siamangów, sajmiri i uistiti. 

Sam ogród zoologiczny to nie wszystko. Na zwiedzających czeka tu wyśmienita kawiarnia, w której można zaczerpnąć chwili relaksu i napić się dobrej kawy, a dla najmłodszych wspaniałe mini zoo oraz plac zabaw.

ZOO czynne jest przez cały rok:

- od marca, w godzinach 9:00-16:00

- od maja, w godzinach 10:00-18:00

- od pażdziernika, w godzinach 9:00-16:00

- od grudnia, w godzinach 9:00-15:00