Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie ocjalnie otwarto 23 listopada 1991 roku i od tamtej pory jest jednym z głównych symboli turystycznych Paczkowa.

 To stara gazownia miejska, która w tej chwili jest prawdziwa skarbnica wiedzy o gazie, gdzie znajduje sie bogata kolekcja eksponatów, prezentowana miedzy innymi w zbiorniku gazu, salach wystawowych czy ekspozycja plenerowych o łacznej powierzchni ponad 1000 m2. Imponujaca kolekcje stanowia gazomierze ( 600 sztuk) a takze gazowe urzadzenia gospodarstwa domowego – kuchenki gazowe, piecyki grzewcze, lokówki, zelazka, lampy a takze takie unikatowe urzadzenia jak magle czy lodówki. Muzeum to nowoczesne centrum muzealno-wystawienniczo-szkoleniowe, które łaczy w sobie tradycje z technologicznymi nowinkami. W prezentacji na temat produkcji gazu wykorzystana jest technika „swiatło – dzwiek” czy tez foto-komórki sterujace lampami gazowymi, które oswietlaja teren muzeum w nocy. Gazownictwo pokazane jest w układzie chronologicznym i tematycznym, a interaktywne wystawy znakomicie pokazuja historie gazu domowego i przemysłowego, poszerzajac wiedze odwiedzajacych na ten temat. Wyglad budynków i urządzen jest niemal taki sam jak 100 lat temu, kiedy wybudowano gazownie.

Muzeum posiada nowoczesna sale konferencyjna wyposazona w wysokiej klasy sprzet audiowizualny. W sali odbywac sie moga prezentacje, sympozja i konferencje na 80 osób. Na terenie obiektu moga byc równiez organizowane kameralne narady i spotkania w urzadzonym w stylu retro saloniku konferencyjnym na 18 osób. Muzeum posiada takze archiwum, ze stale powiekszajacym sie ksiegozbiorem i dokumentami. Dla chetnych do dłuzszego zwiedzania przygotowane sa cztery komfortowe pokoje goscinne ( 10 miejsc noclegowych) z łazienkami i kompletnie wyposazonymi aneksami kuchennymi.

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie jest teraz obiektem XXI wieku, które jest jedna z najcenniejszych wizytówek turystycznych Opolszczyzny. Muzeum Gazownictwa w Paczkowie serdecznie zaprasza od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 - 17.00. Na specjalne zyczenie moze byc udostepnione dla zwiedzajacych w innym terminie, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.

BILETY WSTEPU:
4 zł – osoba dorosła
2 zł – dla dzieci i młodzieży uczącej się
(Opiekunowie grup szkolnych – wstęp bezpłatny)

DANE KONTAKTOWE:
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
48-370 Paczków, ul. Pocztowa 6, tel. (77) 431 68 34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.muzeumgazownictwa.pl