Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie łączy pokolenia już od 20 lat

Już wiosną jedno z pierwszych muzeów chleba w Polsce, będzie obchodzić jubileusz powstania. Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie to jeden z najciekawszych punktów na mapie turystycznej Śląska.

Obiekt został wzniesiony w 2000 r. przez Piotra Mankiewicza - prywatnego przedsiębiorcę zaopatrującego piekarnie. Jak sam mówi, muzeum powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, pokazują wszystko, co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko, co o szacunku do chleba zaświadcza. I tak przez kolejne lata coś co miało być miejscem spotkań piekarzy odwiedzających sklep, stało się ośrodkiem kultury i edukacji, który uczy, bawi i wychowuje, wzrusza, łączy pokolenia, skupia wokół ważnych idei oraz promuje kulturę Śląska.

Przez te 20 lat muzeum odwiedziało już ponad pół miliona osób, głównie dzieci, w których zaszczepia się potrzebę zwiedzania, oglądania, poznawania historii, szacunku do kultury i tradycji naszego kraju. Dzieci poznają proces powstawania chleba na przestrzeni wieków oraz dowiadują się o wartości i świętości chleba. Największe wrażenie muzeum robi jednak na osobach starszych. W ostatnich latach, gdy coraz większy nacisk kładzie się na politykę senioralną i działania na rzecz osób starszych, muzuem prowadzi akcję: "Łączymy pokolenia. Pamiętaj o rodzicach - zabierz ich do m muzeum, bądą szczęśliwi!". Pragnieniem właściciela jest, aby do muzeów i innych obiektów kultury zabierać nie tylko dzieci, ale także naszych rodziców oraz dziadków. Sprawimy im tym przyjemność - będa mogli spotkać się z ludźmi, porozmawiać i cieszyć się czasem spędzonym w rodzinnym gronie.

 

Rezerwacje grupowe oraz indywidualne: pod nr tel: (32) 387-17-60

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

ul. Z. Nałkowskiej 5 41-922 RADZIONKÓW

www.muzeum-chleba.pl