Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Chorzowskie atrakcje czekają na turystów!

Chorzów to miasto położone w centralnej części Górnego Śląska, pomiędzy Bytomiem a Katowicami. Odwiedzając miasto mozemy natknąć się na kilka ciekawych atrakcji turystycznych. 

 Chorzów to miasto położone w centralnej części Górnego Śląska, pomiędzy Bytomiem a Katowicami. Odwiedzając miasto mozemy natknąć się na kilka ciekawych atrakcji turystycznych. Chorzów leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej. Chorzów często nazywany jest "wsią bożogrobców". Dzieje miasta są bowiem ściśle związane ze średniowiecznymi dziejami Zakonu Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie. To dla nich należała osada położona pod Bytomiem. Pewnym źródłem historycznym potiwerdzającym jej istnienie jest dokument wydany 24 czerwca 1257 roku przez księcia opolskiego, Władysława - na mocy tego dokumentu bożogrobcy uzyskali prawo lokacji wsi. Obecnie miasto składa się z kilku dzielnic, mających odrębną, ciekawą historię. Najstarszą z nich jest Chorzów Stary, dawniej wieś Chorzów.

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Przyjeżdżając do Chorzowa nie będziemy się nudzić. Znajdziemy tutaj kilka ciekawych i unikatowych atrakcji, które bez wątpienia warto odwiedzić. 

Planetarium - Największe i zarazem najstarsze polskie planetarium powstało 1955 roku w Chorzowie dla uczczenia wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Odwiedzając Planetarium mamy okazję podziwiać m.in. sztuczne niebo, stację klimatologiczną wraz z ogródkiem meteorologicznym oraz salę audiowizualną, gdzie można spotkać się z astronomem i podyskutować o aktualnych wydarzeniach astronomicznych.

Park Śląski - to unikatowa "oaza zieleni", która zlokalizowana jest w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Od ponad 60 lat służy mieszkańcom i turystom to zaczerpnięcia odrobiny oddechu od zatłoczonego miasta. Spacerując Parkiem Śląskim możemy spotkać tu wielu zwolenników aktywności fizycznej na łonie natury.

Śląskie ZOO - Śląskie ZOO oprócz wielu ciekawych gatunków zwierząt to również duża ilość alejek, wśród bogatej, egzotycznej zieleni. Jedną z najnowszych atrakcji jest Mini ZOO - dziecięcy ogródek, który stwarza dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, pod czujnym okiem pracowników ZOO. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się także odnowiona Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Bogata baza gastronomiczna, świetne położenie Parku to zdecydowanie dodatkowe atuty tego miejsca.

Wesołe Miasteczko - To najstarszy Park Rozrywki w Polsce, który powstał w 1959 roku.  Znajduje się na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic.Na przestrzeni lat utworzony został park tematyczny na europejskim poziomie. Głównym przesłaniem Parku jest nie tylko dobra zabawa ale także edukacja związana z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania.

Skansen - Skansen to jedno z najciekawszych miejsc w Chorzowie. Zaciekawiony turysta może poznać tu zabytkową, drewnianą zabudowę oraz kulturę i dawne obyczaje regionu. Odwiedzając Skansen możemy przenieść się w odległe czasy naszych przodków, zobaczyć jak wyglądało ich życie i w jakich warunkach funkcjonowali.

 

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Floriańska 42/1

tel. +48 32 771 99 74, +48 502 463 828

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.chorzow.travel.pl

czynne: poniedziałek - piątek 9:00-17:00