Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Śląskie Wesołe Miasteczko LEGENDIA

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark. Znajduje się on na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic.

Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła już w 1956 roku. Na 39 hektarach miało powstać bowiem centrum rozrywki dla mieszkańców całego regionu. Pierwszy etap prac zakończył się we wrześniu 1959 roku, wtedy też lunapark odwiedzili pierwsi goście. Prace trwały nadal i w 1960 roku działały już 63 urządzenia, a zainteresowanie nowym miejscem było ogromne. W dni powszednie lunapark odwiedzało średnio sześć tysięcy osób, w święta około pięćdziesiąt tysięcy.

Współcześnie...

Od 2015 r. czyli momentu zmiany właściciela, w Śląskim Wesołym Miasteczku wiele się zmieniło. Przeobrażeniom uległa większość atrakcji, które zostały podzielone na strefy tematyczne i uzyskały nowy blask. Ponad 40 atrakcji, w tym Diamond River, czyli Przejazd 12 osobową łodzią po torze imitującym magiczną górska rzekę, Legendia Flower, czyli Największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 tęczowych gondolach. Z pewnością dużą uwagę turystów przyciąga największy rollercoaster w Europie Środkowo- Wschodniej, który ma 40 metrów wysokości, a jego tor ciągnie się przez ponad 900 metrów. Dodatkowo osiąga prędkość 95km/h!

Najmłodsi również znajdą tutaj całe mnóstwo atrakcji. Na pewno warto przejechać się Circus Train, czyli pociąg, który przewiezie nas po fascynującym zapleczu cyrkowym. Godnym uwagi jest także Tea Cups, gdzie znajdziecie świętną zabawę dla całej rodziny w klimatycznych 5-osobowych filiżankach. To tylko nieliczne atrakcje tego wyjątkowego miejsca! Całość stematyzowana jest na gród jednego z pierwszych władców Polski - legendarnego Lecha.

Planujesz wycieczkę szkolną? Więcej atrakcji znajdziesz tutaj.

Więcej informacji na stronie:

www.legendia.pl