Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Dolny Śląsk dla dzieci i młodzieży - wycieczki szkolne 2021

Witajcie na Dolnym Śląsku – województwie przepełnionym niesamowitymi atrakcjami turystycznymi. Dziś zabierzemy Was w podróż po niezwykłych miejscach tego regionu.

54526

Swoją przygodę rozpoczynamy od Wrocławia, stolicy województwa. Zapraszamy Was do Kolejkowa, czyl ogromnej tętniącej życiem makiety, która przedstawia nasz wspaniały Dolny Śląsk. W podziemiach placu Solnego odnajdziecie Movie Gate czyli eksponaty, iluzję i efekty specjalne prosto z planów filmowych. W poszukiwaniu dobrej zabawy swoje kroki skierujcie do GOjump i GOair - to największy kompleks rozrywkowy w Polsce! Łącznie znajdziecie tam blisko 5000m2 atrakcji. Jeśli mowa o największych, we Wrocławiu będziecie mieć okazję zwiedzić największy statek pasażerski w Polsce – Wratislavię. Jeśli marzycie o połączeniu przyjemnego z pożytecznym koniecznie wpadnijcie do Parku Trampolin Jump World, to idealne miejsce na klasowe wycieczki. Jeśli mowa o najmłodszych nie możemy zapomnieć o miejscu przygotowanym specjalnie dla nich – Loopy's World, gdzie dobra zabawa przeplata się z rozwojem i edukacją. We Wrocławiu zabawa nie ma końca! Aquapark Wrocław zaprasza Was na tropikalną przygodę do największego aquaparku w Polsce! Jesteście ciekawi ile pędziła najszybsza lokomotwa parowa? Jak powstaje para gorąca co wprawia ją w ruch? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie odwiedzając Jaworzynę Śląską i tamtejsze Muzeum Kolejnictwa.

Czas przenieść się w kolejny uroczy zakątek Dolnego Śląska – Ziemię Kłodzką. Naszą podróż rozpoczynamy od odwiedzenia jednej z najsławniejszych atrakcji – Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie w podziemnych korytarzach zostaniecie poszukiwaczami złota i zobaczycie jedyny w Polsce wodospad. Chcąc poznać trud pracy górników zapraszamy Was do Turystycznej Trasy Podziemnej Nowa Ruda. To miejsce dobrej zabawy i edukacji dla całych rodzin. W miejscowości Kletno odkryjecie najdłuższą jaskinię w Sudetach i jedna z większych w Polsce czyli Jaskinię Niedźwiedzią. Tuż obok, czeka na Was Kopalnia Uranu, która zachwyci pięknem kolorowych minerałów. W Kamieńcu Ząbkowickim odkryjecie powstały w XIX wieku Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. A może marzą Wam się bajkowe widoki na przygodę? Doskonałej zabawy i niezapomnianej przygody wśród pięknej przyrody dostarczą spływy pontonowe Ski-raft przełomem Bardzkim. W Międzylesiu będziecie mieć okazję poznać Zamek Międzylesie, który przez 700 lat swojego istnienia był świadkiem wydarzeń, o których uczymy się w szkołach

Naszym ostatnim przystankiem są Karkonosze, których najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem – Śnieżka. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce i zaznacie dużej dawki szaleństwa w Pałacowej Bawialni. W Korawach odnajdziecie jeszcze jedną fantastyczną atrakcję - Muzeum Sentymentów, gdzie cofniecie się o 20-30 lat w czasie i przypomnicie sobie przedmioty znane z kuchni swojej babci lub salonu rodziców. Odnajdziecie tu również drugą co do wielkości największą kopalnię uranu w Polsce – Kopalnię Podgórze. W Karpaczu tajemniczych wrażeń doznacie w jednej z największych atrakcji regionu - Karkonoskich Tajemnicach, a oko w oko z egzotycznymi ptakami spotkacie się z tamtejszej Papugarni. Niezapomnianych przeżyć dostarczy Wam Muzeum Techniki i Budowli Klocków Lego, to największa tego typu ekspozycja w Karpaczu. A jeśli zapragniecie cofnąć się w czasie i poznać zabawki jakimi dawniej bawili się Wasi dziadkowie i rodzice – to zapraszamy Was do Miejskiego Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Nieopodal, w Mysłakowicach znajduje się Park Mega Ryb, gdzie znajdują się niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej. W Miłkowie czeka Was prawdziwy zawrót głowy! Znajdziecie tu Chatę na głowie i Chatę grawitacyjną.  W Piechowicach, koniecznie odwiedźcie Hutę Szkła Kryształowego Julia. Turyści mogą tu z bliska podziwiać ręczny proces produkcji kryształów. W Przesiece odbędziecie wyprawę po Ogrodzie Japońskim, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią fen shiu. W Borowicach traficie do Wioski Lapońskiej Kalevala, która organizuje Wieczory Lapońskie. Odwiedzając Szklarską Porębe koniecznie zawitajcie w tamtejszym Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Znajdziecie tam atrakcje dla dużych i małych przez cały rok! Do odwiedzenia swojego muzeum zachęca turystów również Muzeum Ziemi Juna oraz Muzeum Mineralogiczne, które w swoich zbiorach posiada blisko 4000 eksponatów. Ciekawym miejscem, które z pewnością powinniście zwiedzić jest Leśna Huta, miejsce gdzie można obserwować wytopy różnych form szklanych. Miłośników kontaktu z naturą zapraszamy na przejażdżkę dorożkami, a zimą na nocne kuligi z pochodniami.

W Jeleniej Górze również czeka na Was wiele emocji. W podziemiach Time Gates odbędziecie podróż po tajemnicach i legendach Karkonoszy, a jeśli pozytywnych doznań wciąż będzie Wam mało, zapraszamy na doładowanie emocji na torze kartingowym czy arenie Laser Tag. A na chwile błogiego relaksu wyborem numer jeden w Jeleniej Górze są Termy Cieplickie. Turystów ceniących sobie odkrywanie ciekawej historii Karkonoszy zachęcamy do odwiedzenia Pałacu Łomnica, gdzie przygotowano multimedialną wystawę. A jeśli w głowie Wam niezapomniane przygody wybierzcie się na spływy pontonami po rzece Bóbr z firmą BERGA lub na Spływy kajakowe po Bobrze. W Kamiennej Górze odkryjecie tajemnice z czasów II Wojny Światowej w Zaginionym Laboratorium Hitlera, Projekcie Arado. Natomiast w Łącznej powstał wyjątkowy Ogród Zoologiczny, w którym odnajdziecie ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata. W Bolesławcu poznacie historię i losy sławnej na całych świecie tajmtejszej ceramiki w Muzeum Ceramiki. Będziecie również mieć okazję wziąć udział w ciekwych warsztatach.

 

 Dolny Śląsk – Twoje miejsce na udany wypoczynek! 

 

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!

informator 2019 2