• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Dolny Śląsk dla dzieci i młodzieży - wycieczki szkolne 2019

Chętni na przeżycie fantastycznej przygody? Zapraszamy do Dolnego Śląska, gdzie zaplanujecie niezapomnianą szkolną wycieczkę!

   Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

  Stolicą województwa jest Wrocław. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław przyciąga do siebie możliwością rejsowania po Odrze statkami pasażerskimi oraz największym statkiem w Polsce – Wratislavią. Ciekawą atrakcję stanowi Hydropolis - centrum wiedzy o wodze. Sporą dawkę zabawy dostarczą Wam podziemia placu solnego, a dokładniej Movie Gate, czyli Galeria Sztuki Filmowej. Jeśli najdzie Was ochota na aktywny wypoczynek, czeka tu na Was Park Trampolin GoJump.

  O Ziemi Kłodzkiej za wiele mówić nie trzeba. Piękne widoki, ciekawe kopalnie, w tym Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Kopalnia Nowa Ruda a także Kopalnia Uranu w Kletnie, a także Jaskinia Niedźwiedzia. W Kłodzku, w tamtejszym Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz świata. W Kamieńcu Ząbkowickim odwiedzicie przepiękny pałac Marianny Orańskiej, a w Kudowie Zdrój przeniesiecie się do świata zabawek, w tamtejszym Muzeum Zabawek.  Dobrej przygody dostarszą Wam spływy pontonowe Ski-raft w miejscowości Bardo. 

  Prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska są bez wątpienia Karkonosze. To region idealny na wycieczki szkolne, zielone szkoły, a także na zimowe wyjazdy na narty. Ich znakiem charakterystycznym są piękne górskie szlaki oraz wiele ciekawych atrakcji turystycznych. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, zaznacie odrobiny szaleństwa w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Kopalni Podgórze. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam Muzeum Klocków Lego, Papugarnia oraz Karkonoskie Tajemnice, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. W Bukowcu odnajdziecie niezwykły ośrodek kulturalno-edukacyjny Ornamental Farm Bukowiec, a w Borowicach spotkacie miejsce niezwykłe - Wioskę Lapońską Kalevala. W Miłkowie zobaczycie Chatę na głowie i Chatkę grawitacyjną. Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie Park Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Natomiast w Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hucie Julia. W Kamiennej Górze przeniesiecie się w czasy wojny za sprawą Zaginionego Laboratorium Hitlera "Arado".

W Szklarskiej Porębie, w Leśnej Hucie weźmiecie udział w ciekawych warsztatach szklarskich, a także odnajdziecie rozrywkę dla całych rodzin w DinoParku, gdzie górski klimat połączony został z parkiem edukacji i rozrywki. Czekają tu na Was również ciekawe muzea - Muzeum Ziemi Juna oraz Muzeum Mineralogiczne. Jednym z obowiązkowych punktów w Szklarskiej Porębie jest oczywiście Kolej Linowa Szrenica.

 

Będąc w Jeleniej Górze koniecznie odwiedźcie Termy Cieplickie, które czekają na wielbicieli zabaw wodnych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wartym odwiedzenia jest również TimeGates, gdzie będziesz mógł odbyć podróż w czasie i przestrzeni, a całości atrakcji dopełni spływ pontonami po rzece Bóbr z firmą Berga. W Bolesławcu odrykecie tamtejsze Żywe Muzeum Ceramiki.

 Dolny Śląsk – Twoje miejsce na udany wypoczynek! 

 

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------