Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

WIOSNA 2018

Informator turystyczny woj. małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie

Zapraszamy Was w podróż po malowniczej południowej Polsce. Odkryjecie tu niezapomniane widoki, kopalnie, parki rozrywki, a także... zresztą, co tu dużo mówić, przekonajcie się sami!

Wkraczając w region Małopolski, mamy wrażenie, że wszystko znaleźliśmy w jednym miejscu. Nie brak tu potężnych szczytów gór oraz niebywale klimatycznych miast i miasteczek. Możemy tu doskonale wypocząć ale również zaznać świetnej zabawy w największym Parku Rozrywki w Polsce - Energylandii, która zapewnia przybyłym turystom sporą dawkę świetnej zabawy. Przemierzając Małopolskę warto jednak czasem zejść na ziemię, a w dokładniej – pod ziemię. W Kopalni Soli w Wieliczce odbędziecie wędrówkę szkalami po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach, a nieco dalej w Kopalni Soli w Bochni weźmiecie udział w prawdziwej podziemnej przygodzie! W zimowej stolicy Polski – Zakopanem, zażyjecie dużej dawki dobrej zabawy w Kotelnicy Białczańskiej, która kusi swoimi atrakcjami również i latem. Tuż obok w Termie Bania będziecie mogli doskonale wypocząć lub oddać się wodnym szaleństwom. W szaflarach czekają na Was kolejne termy Gorący Potok, tym razem w całości na świeżym powietrzu, połączone z parkiem linowym. Odwiedzając Zakopane koniecznie musicie wybrać się w jego centrum – Krupówki. Tuż obok nich czeka na Was Chata na głowie, która przyprawi Was o zawrót głowy!

Małopolska to także malownicze Pieniny, w których odkryjecie tajemnicze zamki, a także wybierzecie się w niezapomnianą podróż gondolami po jeziorze Czorsztyńskim. Osobom, lubiącym ekstremalne przygody polecamy spływy pontonami z firmą Góral Ponton. Tutaj również szukacie świetnej zabawy? Znajdziecie ją w Parku Rozrywki Spiska Kraina! To miejsce w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku.

Podążając dalej, docieramy do województwa Śląskiego. Znajduje się tu bowiem Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia – największy park tematyczny w Polsce z ponad 40 atrakcjami, którego przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa ale także wątek edukacyjny. W Żorach przeniesiecie się w czasie i poczujecie jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie, a to za sprawą Miasteczka Westernowego Twinpigs!

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------