Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Małopolska dla dzieci i młodzieży - wycieczki szkolne 2021

Zastanawialiście się co warto zobaczyć w Małopolsce? To jedno z najbardziej różnorodnych województw. Znajdziecie tu niesamowicie klimatyczne miasta i miasteczke, tajemnicze kopalnie, parki rozrywki, a także najpiękniejsze górskie szczyty w Polsce!

Rozpoczynamy od Krakowa – stolicy województwa. Prócz dobrze znanych wszystkim zabytków, takich jak Jaskinia Smoka na wzgórzu Wawelu, urokliwego rynku czy sławnego kościoła Mariackiego, Kraków przygotował dla Was sporą dawkę atrakcji turystycznych. Godnym polecenia jest Historyland – jedna z najciekawszych atrakcji Krakowa. To interaktywne centrum, w którym odkryjecie tam historię Polski zbudowaną z klocków LEGO. Natomiast jeżeli jesteście głodni dużej dawki dobrej zabawy, serdecznie polecamy Wam Rodzinny Park Rozrywki - Park Wola. Czeka tu na Was zabawa dla całej rodziny: ścianki wspinaczkowe, park trampolin, tyrolki, zjeżdżalnie oponowe, quady i wiele innych. Pozostając w temacie aktywnej rozrywki, w Krakowie czeka na Was największe parki rozrywki w Małopolsce – GoJump i GoKidz. Nieopodal rynku odnajdziecie ciekawą atrakcję - Kraków w 15 minut, czyli multimedialną prezentację przedstawiona na makiecie o wymiarach 4x5 metrów. W ciągu kwardransa opowiada historię Krakowa - podaje najważniejsze fakty, które przeplata ciekawymi anegdotami. Prócz Krakowa, Małopolska kryje wiele innych atrakcyjnych miejsc. W Wieliczce odkryjecie światowej sławy Kopalnię Soli Wieliczka, w której każda osoba znajdzie coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla dużych i małych. Dla rodzin z dziećmi, a także grupy przyjaciół. W Zatorze zaczerpniecie dawki dobrej zabawy w największym Parku Rodzinnej Rozrywki w Polsce – Energylandii. Podążając dalej, wita na Zakopane, miejsce którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Prócz wielu atrakcyjnych szlaków turystycznych, przrygotowanu tu na Was również kilka ciekawych atrakcji. Punktem obowiązkowym jest oczywiście odwiedzenie Gubałówki oraz Domku do góry nogami. Na najsławniejszej zakopiańskiej ulicy – Krupówkach – znajdziecie również mnóstwo atrakcji turystycznych: Zbójnicka kryjówka, Papugarnia, Lustrzany Labirynt i Figury Woskowe, a także Kino 7D. W malowniczych pieninach zachwycicie się przepięknymi górskimi widokami, będziecie mieć możliwość przemierzenia Dunajca na prawdziwych flisackich łodziach, a także wziąć udział w spływach pontonowych i kajakowych z firmami Port Pienin oraz Góral Ponton. Chcąc zwiedzić jezioro Czorsztyńskie do Waszej dyspozycji są urocze Gondole Czorsztynianka.  W samym sercu tzw. Małych Pienin znajduje się stacja narciarska Jaworki Homole, która otwarta jest przez cały rok. Czeka tu na Was kolej linowa, wypoczynek na łonie natury, przepiękne widoki i masę atrakcji zarówno w zimie, jak i w lecie.

 

informator 2019 2