Kopalnia Złota w Złotym Stoku – wizyty grup zorganizowanych

Poszukiwanie atrakcji dla dzieci to temat, który prawdopodobnie często wywołuje spore emocje. Wielokrotnie jest tak, że oczekiwania dzieci nie pokrywają się z tym, co myślą rodzice. Konieczne jest więc poszukiwanie płaszczyzny porozumienia. Płaszczyzna ta może oznaczać poszukiwanie kompromisu, jak i postawienie na wspólne atrakcje. Wydaje się, że wielokrotnie zapominamy o tym, iż nie brakuje miejsc, gdzie młodsi i starsi mogą znaleźć coś satysfakcjonującego.

kolejka kopalnia zlota

Kopalnia Złota w Złotym Stoku miejscem dla żądnych wrażeń

Jednym z takich miejsc jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Jeżeli słyszysz o tej atrakcji po raz pierwszy, wypada wiedzieć, że chodzi o wielki obszar znajdujący się w Kotlinie Kłodzkiej. Obszar, który każdego roku cieszy się zainteresowaniem tysięcy turystów z różnych części świata. Tu nie ma przypadku – Kopalnia Złota w Złotym Stoku to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć!

Niektórzy pewnie zastanawiają się nad tym, co można zobaczyć. Warto jednak pamiętać o tym, że słowa nie zawsze oddają to, czego możemy doświadczyć. W tym przypadku możemy mówić o samej kopalni, jak i średniowiecznej osadzie górniczej czy sztolni. To są główne atrakcje.

Wspólny wypad - wycieczki szkolne, imprezy firmowe

kopalnia złota

Wpływ na zadowolenie mają zebrane doświadczenia, jak i ludzie, z którymi te doświadczenia się zdobywało. Możliwości jest wiele i jedną z nich jest zdecydowanie się na wycieczkę szkolną. Oczywiście tutaj kluczową rolę odgrywa wychowawca, ale czy jakikolwiek nauczyciel będzie przeciwny pozytywnemu oddziaływaniu na swoją grupę? Można też pójść dalej – Kopalnia Złota zmienia oblicze szkół. Mamy do czynienia z miejscem, które jest połączeniem edukacji i zabawy. Do tego chodzi o swego rodzaju inwestycję w przyszłość – doświadczone przeżycia wpływają na rozwój i wyobraźnię.

Jeżeli mimo wszystko myślisz, że mowa o typowych wycieczkach, jesteś w błędzie. Zainteresowani mogą być pewni atrakcji, podczas których ma się świadomość tego, iż bierze się udział w czymś ważnym. O szczegółach można opowiadać i opowiadać – strzelectwo, wspinaczka czy penetrowanie podziemnych chodników i sztolni to tylko część opcji. Do tego przebieg wycieczki zależy od tego, jaki pakiet zostanie wybrany. Mamy trzy rozwiązania: ZŁOTA WYCIECZKA, PAINTBALLOWY ZAWRÓT GŁOWY i BONANZA. Brzmi tajemniczo? Jeśli tak, zaraz wszystko stanie się jasne.

ZŁOTA WYCIECZKA

kopalnia złota - ziemia kłodzka atrakcje

Przede wszystkim należy podkreślić, że program każdej propozycji zakłada, iż wycieczka potrwa dwa lub trzy dni. Ma to rzecz jasna wpływ na cenę i jej przebieg. Pełny program zawsze złożony jest z jedenastu punktów, natomiast przy dwu dniowych wycieczkach punktów jest sześć. Co więcej, punkty wybierają osoby, które wezmą udział w niesamowitej przygodzie. Takie podejście przekłada się na łatwiejsze odzwierciedlenie pojawiające się oczekiwań.

Lista dostępnych atrakcji przedstawia się następująco:

 • zwiedzanie Kopalni Złota połączone z jazdą Podziemnym Tramwajem; Kopalnia Złota to miejsce, gdzie znajdziemy jedyny polski podziemny wodospad,
 • podziemny spływ łodzią – spływ odbywa się zalanymi chodnikami,
 • Złota Ścieżka – poszukiwanie złota i niezapomnianej przygody,
 • strzelanie z łuków – turniej strzelecki, chętni strzelają do tarczy,
 • nocne zwiedzanie Kopalni Złota – zwiedzanie nocą pozwala inaczej spojrzeć na dostępne atrakcje,
 • płukanie złota – po prostu wypłukiwanie tego cennego kruszcu,
 • kolekcja minerałów – lekcja dydaktyczna przeprowadzona w muzeum minerałów,
 • czerpanie papieru – pokaz połączony z nauką,
 • spotkanie z historią w izbie poświęconej górnictwu,
 • zwiedzanie średniowiecznej osady; warsztaty poświęcone fizyce eksperymentalnej (dla starszych),
 • Sztolnia Ochrowa, czyli klejnot górnictwa.

Prawdziwy zawrót głowy, prawda? Z drugiej strony to dopiero początek, o czym się zaraz przekonasz.

PAINTBALLOWY ZAWRÓT GŁOWY

Kopalnia Złota i paintball to połączenie, które raczej nie przychodzi wielu osobom do głowy. Niemniej jednak najważniejsze są fakty, a te nie pozostawiają żadnych wątpliwości – wizyta w Kopalni Złota może oznaczać prawdziwy PAINTBALLOWY ZAWRÓT GŁOWY.

Przygoda to stan, który utożsamiamy z przeżywanymi atrakcjami, ale warto też pamiętać o tym, że dużą rolę odgrywa to, co skrywamy głęboko. Konieczne jest wyzwolenie ducha przygody! Ponadto ta propozycja wycieczki to coś, co ma pozwolić tego ducha wyzwolić. Gdyby kogoś niepokoiła nazwa, spokojnie, absolutnie nie ma żadnych powodów do niepokoju. Podstawą każdej atrakcji jest bezpieczeństwo. Wystarczy powiedzieć, że w tym przypadku najmłodsi mogą liczyć na siłę kulki, która nie zrobi krzywdy nawet 9-latkom. Krótko mówiąc, trafienie czuć, ale jest bezboleśnie. Naturalnie zostaje też charakterystyczny splat.

Musimy też zatrzymać się przy tym, jak wygląda program. Lista atrakcji przedstawia się następująco:

 • zwiedzanie Kopalni Złota,
 • podziemny spływ łodzią,
 • płukanie złota,
 • zawody w strzelectwie – możliwe strzelanie z łuku i karabinu paintballowego,
 • woodsball, czyli paintball rozgrywany w warunkach naturalnych; wymagany wiek 9 lat,
 • Złota Ścieżka – trasa dydaktyczna,
 • średniowieczna osada – zwiedzanie bądź warsztaty poświęcone fizyce eksperymentalnej (warsztaty dla klas starszych),
 • pokaz i nauka czerpania papieru,
 • spotkanie z historią,
 • paintball elektroniczny,
 • Kopalnia Złota nocą.

Podobieństw z pierwszym zestawem jest sporo, ale nie mogło być inaczej. Jest to też przykład tego, że stosunkowo niewielkie zmiany mogą przełożyć się na wielkie efekty.

BONANZA – czyli co?

W ostatnim zestawie już sama nazwa może wzbudzać niemałe wątpliwości – bo, czym jest ta bonanza? Słownik języka polskiego podpowiada nam, że możemy mówić o bogatym złorzzłota, jak i szansie na odniesienie wielu korzyści. W tym przypadku można chyba jednak rozmawiać o jednym i drugim!

Można myśleć o tym, co jest teraz, jak i skupić się na przyszłości. Jedno i drugie jest zrozumiałe, ale czasem trzeba też pamiętać o tym, co było kiedyś. Odkryte skarby wywołują z pewnością wiele emocji, ale czy ktoś powiedział, że wszystko zostało odnalezione? Czy nie jest przypadkiem tak, że mamy jeszcze wiele do odkrycia? Mowa o przedmiotach zalegających w ziemi, pod wodą czy w ruinach opuszczonych murów. Skarby można odkryć dosłownie wszędzie! Ponadto poszukiwanie skarbów to coś, od czego można się wręcz uzależnić. Jest to adrenalina, którą trudno z czymkolwiek porównać.

Lista atrakcji przedstawia się w następujący sposób:

 • zwiedzanie Kopalni Złota,
 • podziemny spływ łodzią,
 • płukanie złota,
 • skarby ukryte w ziemi – zawody polegające na poszukiwaniu skarbów za pomocą wykrywacza metali,
 • podchody tropem złotostockich poszukiwaczy złota – możliwość wzięcia udziału w ekscytującej grze terenowej,
 • rywalizacja w strzelectwie,
 • nocne zwiedzanie Kopalni Złota,
 • spotkanie z historią,
 • zwiedzanie średniowiecznej osady lub branie udziału w warsztatach poświęconych fizyce eksperymentalnej (warsztaty skierowane są do klas starszych),
 • Sztolnia Ochrowa,
 • czerpanie papieru – pokaz i nauka.

Wyraźnie widać, że znów jest wiele punktów wspólnych. Wypada jednak powtórzyć to samo, co przy poprzednim programie atrakcji – małe zmiany mogą mieć naprawdę wielkie znaczenie!

Jeszcze kwestie organizacyjne

Gdziekolwiek byśmy nie jechali, konieczne jest zadbanie o wszelkiego rodzaju sprawy bezpośrednio związane z atrakcjami. Trzeba więc zadbać, aby żadna istotna informacja nie została pominięta. Jak to zrobić?

Jeżeli interesują cię szczegóły, najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z tym, co zostało udostępnione na stronie Kopalni Złota. Możemy tam znaleźć wiadomości, które zostały podzielone na następujące kategorie:

 • ważne informacje,
 • zakwaterowanie i wyżywienie,
 • dobrze wiedzieć.

Gdyby mimo to coś było niejasne, zawsze zostaje skorzystanie z podanych form kontaktu. Wskazane jest też nieustanne śledzenie tego, co jest publikowane – od czasu do czasu coś może ulec zmianie.

Nocleg i gastronomia – nie tylko atrakcje mają znaczenie

Złoty Jar - noclegi Złoty Stok

Wizyta w Kopalni Złota to gwarancja mocy niezapomnianych wrażeń. Pamiętajmy jednak o tym, że czasem trzeba coś zjeść, a na koniec dnia solidnie odpocząć. Co możemy powiedzieć o noclegu i gastronomii? Czy jest jakikolwiek powód do niepokoju?

Miejsce do spania

aurooms noclegi Kopalnia Złota

Osoby zainteresowane noclegiem (pojedynczy goście czy też zorganizowane grupy) mogą być pewne rozbudowanej bazy. Baza ta złożona jest z trzech obiektów i co najistotniejsze, każdy obiekt można określić gwarancją spokoju i wytchnienia. Chodziło o stworzenie miejsc, gdzie wszelkie kłopoty mają odejść w zapomnienie – choćby nawet miało chodzić wyłącznie o jeden nocleg.

Gdzie dobrze zjeść?

Gdy spojrzymy na miejsca z dobrym jedzeniem, również nie ma powodów do narzekań. Możemy znaleźć potrawy smakowite i jednocześnie pięknie podane. Warte zauważenia jest też to, że mowa o ludziach, którzy stają się dostosowywać do oczekiwań. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć skuteczną pomoc, gdy potrzebna jest np. impreza okolicznościowa.

Nawet najbardziej wymagający klienci powinni czuć się usatysfakcjonowani!

Ciągłe odkrywanie na nowo

kopalnia złota

Kopalnia Złota w Złotym Stoku jest miejscem, które każdorazowo można odkrywać na nowo. Szybkie zapoznanie się ze wszystkimi atrakcjami to zadanie, które jest po prostu niemożliwe. To pokazuje, że nie zawsze należy rozglądać się za czymś nowym, wcześniej nieznanym. Ponadto kolejne wizyty w Kopalni Złota mogą być tak samo intrygujące, co ta pierwsza.

Bardzo ważne jest też choćby to, co zostało wspomniane na samym początku – Kopalnia Złota to miejsce, gdzie odnajdą się młodsi i starsi. Fakt ten ma ogromne znaczenie – wspólne spędzanie czasu może naprawdę silnie łączyć. Jest to też w jakimś stopniu działanie z myślą o budowaniu relacji na przyszłość.

Pamiątki z Kopalni Złota

Piękne wspomnienia potrafią pozostać z nami na zawsze, ale dobrze także mieć ze sobą coś namacalnego. W tym przypadku również nie można narzekać. Zrobiono wiele, aby każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie. Dostępne propozycje możemy podzielić na następujące kategorie:

 • zestawy,
 • sklepik wędrowca,
 • pamiątki,
 • księgarnia,
 • dekoracja i dodatki,
 • biżuteria.

Już samo to pokazuje, na jak różnorodne propozycje można liczyć. Szczegóły sobie jednak zostawmy – wszystko jest do obejrzenia w sklepie internetowym.

Więcej informacji znajdziecie na: www.kopalniazlota.pl