Dolny Śląsk dla dzieci i młodzieży - wycieczki szkolne 2018

Chętni na przeżycie fantastycznej przygody? Zapraszamy do Dolnego Śląska, gdzie zaplanujecie niezapomnianą szkolną wycieczkę!

   Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

  Stolicą województwa jest Wrocław. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław przyciąga do siebie możliwością rejsowania po Odrze statkami pasażerskimi oraz największym statkiem w Polsce – Wratislavią. Ciekawą atrakcję stanowi także Loopys czyli największe w Polsce Rodzinne Centrum Rozrywki. Nieopodal Wrocławia, we wsi Galowice znajdziecie fascynujące miejsce – Muzeum Powozów.

  O Kotlinie Kłodzkiej za wiele mówić nie trzeba. Piękne widoki, ciekawe kopalnie, w tym Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Kopalnia Nowa Ruda a także Kopalnia Uranu w Kletnie. W Ząbkowicach Śląskich odwiedzicie sławną w całej Polsce Krzywą Wieżę, Laboratorium Dr. Frankenstaina oraz tamtejszy zamek. Dobrej przygody dostarszą Wam spływy pontonowe Ski-raft w miejscowości Bardo. 

  Prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska są bez wątpienia Karkonosze. To region idealny na wycieczki szkolne, zielone szkoły, a także na zimowe wyjazdy na narty. Ich znakiem charakterystycznym są piękne górskie szlaki oraz wiele ciekawych atrakcji turystycznych. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, zaznacie odrobiny szaleństwa w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Kopalni Podgórze. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam Muzeum Klocków Lego, Papugarnia oraz Karkonoskie Tajemnice, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. W Miłkowie zobaczycie Chatę na głowie i Chatkę grawitacyjną. Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie Park Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Natomiast w Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hucie Julia.

W Szklarskiej Porębie odwiedzicie średniowieczną osadę prawdziwych poszukiwaczy skarbów Żelazny Tygiel Waloński, a w Leśnej Hucie weźmiecie udział w ciekawych warsztatach szklarskich. Doskonałą zabawę dla całej rodziny dostarczy Wam również DinoPark, gdzie górski klimat połączony został z parkiem edukacji i rozrywki. Będąc w Jeleniej Górze koniecznie odwiedźcie Termy Cieplickie, które czekają na wielbicieli zabaw wodnych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wartym odwiedzenia jest również największe centrum rozrywki w Karkonoszach Doładuj Emocje, a całości atrakcji dopełni spływ pontonami po rzece Bóbr z firmą Berga. To jednak nie koniec atrakcji – nieopodal, w Świerardowie znajdziecie najnowocześniejszą kolej gondolową w Polsce Ski Sun, która czeka na turystów zarówno latem, jak i zimą. Na koniec naszej podróży zaprosimy Was do Zamku Śląskich Legend w Pławnej, w którym jedynym władcą jest legendarny, karkonoski Duch Gór, a także do Bolesławca, gdzie w tamtejszej Manufakturze odnajdziecie imponujące Żywe Muzeum Ceramiki

 Dolny Śląsk – Twoje miejsce na udany wypoczynek! 

 

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------