ZOO Łączna

ZOO Łączna - dlaczego warto przyjechać? Świat Lemurów

Co powiesz na wizytę w ogrodzie zoologicznym? Niejednokrotnie można usłyszeć o tym, że wybór jakieś oferty jest równoznaczny z poznaniem czegoś nowego. Czegoś, co zupełnie nie jest znane. Zoo Łączna to jednak miejsce, w którym jest inaczej. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że możemy mówić o trzech interesujących światach.

ZOO Łączna – poznaj atrakcje

O szczegółach można opowiadać i opowiadać. Tym samym najlepiej będzie, jeśli skoncentrujemy się na początkach. Często w kontekście różnych obiektów słyszy się o tym, że początki nie zwiastowały tego, co jest obecnie – Zoo Łączna nie jest na tym tle wyjątkiem. Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu, kiedy Aleksander Nowaczyk i jego syn zdecydowali się na stworzenie ogrodu zoologicznego. Można wręcz stwierdzić, że na początku była to pasja, którą szybko zarażono całą rodzinę.

zoo łączna

Dobrze też spojrzeć na to przez pryzmat lokalizacji – ZOO Łączna położona jest między pasmami Gór Kamiennych i Stołowych. Co więcej, jest to region, w którym znajdziemy ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata. To coś, obok czego nie sposób przejść obojętnie. Warte zapamiętania jest też to, że za misję można uznać ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Jest to temat, o którym mówi się sporo, ale czy słowa zawsze mają przełożenie na rzeczywistość? Wydaje się to raczej wątpliwe. Dodatkowo ważna jest też wizja.

Wizją można określić stworzenie ogrodu zoologicznego, w którym rodziny mogą spędzać całe dnie na nauce i dobrej zabawie. Czy taka perspektywa nie przedstawia się ciekawie? Ogrodów zoologicznych jest sporo, ale można odnieść wrażenie, że sporo osób nastawia się wyłącznie na oglądanie zwierząt. Oglądanie zwierząt jest interesujące, aczkolwiek dobrze też móc zdecydować się na coś więcej. Poza tym wszystkim zależało na powstaniu obiektu, który będzie przyciągał dzieci, jak i dorosłych. ZOO Łączna ma być miejscem uszczęśliwiającym całe rodziny!

Przyjazd grupą zorganizowaną

zoo łączna

Zoo Łączna to miejsce, które uszczęśliwia młodszych i starszych. Goście mają znaleźć coś zgodnego z zainteresowaniami. Nie ma też co ukrywać, że możemy dyskutować o samodzielnych przyjazdach, przyjazdach rodzin i grupach zorganizowanych. W tym momencie skoncentrujemy się na tej ostatniej opcji.

Przyjazd dużą grupą to w każdym przypadku więcej pozytywnych odczuć. W sumie jest to coś, czego chyba nie trzeba tłumaczyć. ZOO Łączna przygotowało specjalną ofertę dla grup. Dokładnie mówiąc, goście mogą być p

wni wycieczek edukacyjnych dla szkół i innych grup. Warte zapamiętania jest też to, że przekazywanie wiedzy odbywa się w sposób zrozumiały dla danej grupy wiekowej. Osoby zainteresowane szczegółami powinny nastawić się na to, że nie ma ustalonego schematu. Każda wycieczka jest indywidualnym projektem przewodnika. Takie podejście przekłada się na łatwiejsze zaspokojenie pojawiających się oczekiwań. Cennik dzieli się na dwie części – dzieci do 12 lat i dzieci od 12 lat. Ponadto można rozmawiać o usługach dodatkowych, wśród których mamy ognisko, karmienie zwierząt czy wspomnianego przewodnika.

zoo łączna

ZOO Łączna to miejsce, gdzie relaks miesza się z edukacją. Oczywiście ważne jest też to, żebyśmy mogli mówić o właściwym nastawieniu. Dzieciaki (czy inne osoby) muszą chcieć poszerzać horyzonty. Do tego na temat edukacji jeszcze nie wszystko zostało powiedziane – chętni mogą liczyć na zajęcia edukacyjne. Mamy zajęcia dla grup przedszkolnych i szkół podstawowych. Jak się można domyślić, są to propozycje, które pozwalają na znaczne zwiększenie wiedzy. W ogóle można dojść do wniosku, że często poruszane sprawy niekoniecznie są jasne. Wystarczy pomyśleć sobie o jeleniu – czy ludzie wiedzą, co jeleń ma na głowie? Rogi czy poroże? Wydaje się, że jest to pytanie, w przypadku którego niekoniecznie mamy zgodność. Dobrze też zastanowić się nad tym, czym właściwie jest róg lub z czego złożone jest poroże. Poza tym są to zajęcia edukacyjne z przewodnikiem i z użyciem rekwizytów. Wypada też zaznaczyć, że wśród poruszonych kwestii nie zabrakło nawiązań do małp – czy człowiek rzeczywiście pochodzi od małpy? Jak to w końcu jest? Pytań jest wiele i co najważniejsze, nie zabraknie na nie wyczerpujących odpowiedzi.

 

ZOO Łączna

Łączna 25, 58-350 Mieroszów

Tel. 665 148 038

Tel. 570 299 339 - rezerwacja wycieczek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.zoolaczna.pl