Śląsk dla dzieci i młodzieży - wycieczki szkolne 2021

Śląsk od zawsze kojarzony był głównie z górnictwem i  przemysłem, lecz już od kilku lat ten malowniczy region staje się coraz atrakcyjniejszy dla przybyłych turystów. Główny ośrodek tego województwa stanowią Katowice – stolica regionu oraz pobliskie miasta: Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Gliwice oraz Żory.

Będąc na Śląsku koniecznie zawitajcie do Chorzowa, gdzie spędzicie magiczny czas w tamtejszym Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia. W Żorach dla turystów przygotowano moc atrakcji. Zapraszamy Was do Muzeum Ognia, Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs oraz do Parku Wodnego Aquarion. W Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza, poczujecie się jak prawdziwi górnicy, przemierzając 5 kilometrową, podziemną trasę turystyczną. Na zakończenie naszej podróży czeka na Was Muzeum Chleba. Jedyna takie miejsce, gdzie poznacie historię i narzędzia jakimi przez laty posługiwali się piekarze. Będziecie mieć również okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Planując wycieczkę w te rejony warto zwrócić uwagę na szlaki turystyczne znajdujące się na Górnym Śląsku: Szlak Zabytków i Techniki, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Śląskie Smaki.

informator 2019 2