Funzeum w Gliwicach

Funzeum w Gliwicach – muzeum wyznaczające nowe standardy

Z czym kojarzy nam się wizyta w muzeum? Można przypuszczać, że pierwszym skojarzeniem jest możliwość podziwiania różnorakich dzieł. Nie ma w tym niczego złego, ale musimy też pamiętać o tym, że są ludzie, którzy starają się wychodzić naprzeciw pojawiającym oczekiwaniom. Trudno stwierdzić, czy możemy mówić o czymś wyjątkowym, ale pewne jest, że mowa o czymś fantastycznym. Takie właśnie jest Funzeum – muzeum światła i koloru.

Muzeum Śląskie w Katowicach

Muzeum Śląskie w Katowicach – miejsce na miarę różnych oczekiwań

Są miejsca, które możemy opisać na mnóstwo różnych sposobów. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Muzeum Śląskim. Propozycje, jakie tam znajdziemy, trudno scharakteryzować w kilku zdaniach.

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie
Featured

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Już wiosną jedno z pierwszych muzeów chleba w Polsce, będzie obchodzić jubileusz powstania. Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie to jeden z najciekawszych punktów na mapie turystycznej Śląska.

Bajka Pana Kleksa w Katowicach
Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Witajcie w naszej bajce! Takimi słowami wita Was miejsce magiczne i nietypowe - Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido w Zabrzu
Featured

Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido w Zabrzu - warto zobaczyć?

Wielokrotnie możemy usłyszeć o tym, jak ludzie szukają atrakcji poza granicami naszego kraju. Wiele zależy od oczekiwań, ale czy to oznacza, że w Polsce jest nudno? Oczywiście nie! Można wręcz dojść do wniosku, że ludzie często nie mają pojęcia o tym, czego mogą się spodziewać.

Śląskie Wesołe Miasteczko LEGENDIA

Śląskie Wesołe Miasteczko LEGENDIA - atrakcje dla dzieci

Interesują Cię atrakcje dla dzieci? Zastanawiasz się nad tym, gdzie można przenieść się do zupełnie innego świata? W takich okolicznościach dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia. W Legendii czas płynie zupełnie inaczej!

Park Rozrywki TWINPIGS w Żorach

Park Rozrywki TWINPIGS w Żorach

Twinpigs w Żorach to miejsce, gdzie nie ma nudy i co najważniejsze, dominuje rodzinna zabawa.