Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Poznaj tajemnice udanych wycieczek szkolnych!

Kopalnia Soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce, w którym historia i tradycja przeplata się z nowoczesnością. Bogate dzieje zabytku i kilkusetletni dorobek górników, zostały uznane za szczególne dobro, które należy cenić i chronić. W 1978 r. kopalnia została wpisana na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Siły natury i pokolenia ludzi pracujących pod ziemią zostawiły swoje niezatarte ślady, tworząc magiczny i tajemniczy świat, który podziwiają turyści z najdalszych zakątków globu. Jeśli pracujesz jako nauczyciel i zastanawiasz się dokąd zabrać uczniów na edukacyjną wycieczkę szkolną, to podpowiadamy - idealnym miejscem na taki wyjazd jest właśnie Kopalnia Soli w Wieliczce.

Tajemnice podziemnego świata

2019 03 16 Trasa turystyczna MG 5481 k Weimar

W zabytkowej kopalni na starszych i młodszych uczniów czeka mnóstwo ciekawostek i tajemnic do odkrycia, a co najważniejsze - pod ziemią nigdy nie jest nudno. Doświadczeni przewodnicy dbają o to, aby każdy młody turysta zdobył nowe umiejętności, poczuł klimat kopalni i emocje towarzyszące przebywaniu na głębokości ponad 100 metrów. Wycieczka klasowa do Wieliczki spełni również cele edukacyjne ponieważ ma formę interaktywnej lekcji i uzupełnia wiedzę przekazywaną na zajęciach w szkole. Zwiedzanie kopalni w Wieliczce możesz potraktować jako uzupełnienie wycieczki szkolnej do Krakowa i okolic lub jeden z atrakcyjnych punktów podczas odwiedzania atrakcji Małopolski.

Pomysły na wycieczki jednodniowe dla przedszkoli i szkół podstawowych

Zwiedzanie Trasy Turystycznej

2019 03 16 Trasa Turystyczna MG 5449 k Michalowice

To tutaj dzieci sprawdzą jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią, zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie Trasy Turystycznej? Napisz e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odkrywanie Solilandii

Odkrywamy solilandię

Dzieci wyposażone w mapę i latarki schodzą z przewodnikiem do solnego labiryntu. Zadaniem grupy jest rozwiązanie zagadek i odnalezienie bajkowych przedmiotów, które Skarbnik sprytnie ukrył w zakamarkach kopalni. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom uczniowie muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śladami legend

CA2A9638

Czy Twoi uczniowie znają legendę o pierścieniu św. Kingi? Czy wiedzą kim był Skarbnik? Zabierz dzieci na interaktywną lekcję pod ziemię, której tematem są wielickie legendy! Zwiedzanie kopalni, będzie okazją do poznania najpiękniejszych legend, a także zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika.

Jak zarezerwować Śladami legend? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyprawa na Trasę Górniczą

Trasa górnicza

Emocje, nowe doświadczenia i przygoda tak można opisać wyprawę na Trasę Górniczą. Uczniowie założą stroje robocze, zabiorą profesjonalny sprzęt i przeniosą się do świata prawdziwych górników. Wyznaczanie drogi za pomocą mapy, skręcanie liny i sprawdzanie ile soli jest w solance, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzą się pod ziemią.

Rezerwacja zwiedzania Trasy Górniczej: tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wycieczka Młody Górnik

Wyprawa, która ma charakter górniczej szychty. Jeśli twoi uczniowie lubią aktywność i przygody to będą zachwyceni! Podczas wędrówki zdobędą wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się jakich narzędzi używają górnicy i nauczą się nimi posługiwać, sprawdzą czy wydobywanie soli jest trudne, wypróbują górnicze sposoby na porozumiewanie się pod ziemią.

Rezerwacja wycieczki: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomysły na wycieczki szkolne dwudniowe

noclegi k.Słowackiego 2

Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje wiele możliwości zwiedzania dla uczniów, ale to nie wszystko. W kopalni można również wspaniale wypocząć. Dawkę zdrowia i pozytywnych emocji zapewni dzieciom nocleg 125 metrów pod ziemią.

W ramach dwudniowej wycieczki klasowej możesz zarezerwować zwiedzanie kopalni w pakiecie z noclegiem pod ziemią oraz dwoma posiłkami dla uczniów.

Do wyboru masz kilka możliwości:

  • Zwiedzanie Trasy Turystycznej + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Odkrywamy Solilandię + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Śladami legend + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Młody Górnik + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie

Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, to zwiedzanie połączone z noclegiem pod ziemią jest idealnym pomysłem! Jak zarezerwować zwiedzanie z noclegiem? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas planowania dwudniowej wycieczki szkolnej do Wieliczki zarezerwuj czas na wizytę z dziećmi w Tężni Solankowej. Naprawdę warto! Dawka ruchu i inhalacja naturalnym solnym aerozolem to samo zdrowie. Wizyta w tężni nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Bilety można zakupić w kasach na miejscu.

W okresie jesienno-zimowym tężnia może być okresowo zamknięta. Aktualne informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa.

Wybierz jedną z propozycji zwiedzania kopalni dla swoich uczniów i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę szkolną do Wieliczki!

Aktualne informacje o wycieczkach dla szkół znajdziesz zawsze na stronie www.kopalnia.pl

 

Więcej znajdziesz w naszym Informatorze Turystycznym