Tatrzańskie Mini ZOO – atrakcje Zakopane

Tatrzańskie Mini ZOO – atrakcje Zakopane

Często rozglądamy się za tym, co większe. Kiedy widzimy coś większego, od razu pojawia się myśl, że mowa o czymś lepszym. Można to zrozumieć, aczkolwiek warto też pamiętać o tym, że małe również może okazać się zachwycające. Najlepszym tego przykładem Tatrzańskie Mini ZOO. Jeżeli słyszysz o tym miejscu po raz pierwszy, to znaczy, że najwyższa pora zapoznać się ze szczegółami. Mowa o atrakcji dla dzieci, ale nie ulega wątpliwości, że zachwyceni mogą być wszyscy niezależnie od wieku.

Bogata infrastruktura

ZOO znajduje się na ulicy Józefa Piłsudskiego 51 w Zakopanem. Obiekt ten jest jednym z wielu dowodów na to, że miasto może pochwalić się bogatą infrastrukturą. Co więcej, tyczy się to propozycji dla dzieci i dorosłych. Miasto dba, aby wszyscy mogli znaleźć coś adekwatnego do oczekiwań.

Tatrzańskie Mini ZOO – tutaj nie ma miejsca na nudę!

Z czym kojarzy się możliwość wizyty w ZOO? Można przypuszczać, że pierwszym skojarzeniem jest obcowanie ze zwierzętami. Co więcej, nie sposób nie zatrzymać się przy tym, że to obcowanie jest w pewien sposób ograniczone. Tatrzańskie Mini ZOO to jednak miejsce, gdzie sytuacja wygląda inaczej.

Tutaj nie znajdziemy wielkich zwierząt (jak wskazuje nazwa). Nie oznacza to jednak tego, że jest mniej ciekawie. Można wręcz stwierdzić, że jest dokładnie odwrotnie – Tatrzańskie Mini ZOO jest miejscem, gdzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręcz spacerować wśród zwierząt. Do tego dochodzi przytulanie się do nich i karmienie zakupionym prowiantem. Dziecko może przenieść się do zupełnie innego świata!

Wiele osób może teraz pomyśleć o bezpieczeństwie i trzeba przyznać, że kwestia ta nie jest w żaden sposób lekceważona. Wszystkim zależy na tym, aby można było mówić o całkowitej satysfakcji. Jeżeli satysfakcja ma być całkowita, nie ma prawa dojść do żadnych niebezpieczeństw. Bezpieczeństwo to priorytet!

Można też odnieść wrażenie, że w Tatrzańskim Mini ZOO bardzo szybko obserwujemy nawiązywanie relacji. Kiedy zwierzaki widzą turystów, od razu do nich podchodzą. Jak się można domyślić, od razu pojawia się nadzieja na smaczny poczęstunek. Część zwierzaków dość często rozgląda się za czymś do jedzenia. Warto również mieć świadomość tego, że mowa o terenie, na którym stykają się kozy z owcami czy jelenie z alpakami. To oczywiście przykłady – przykłady potwierdzające, że nie sposób się nudzić.

Konkretne oczekiwania

Naturalnie może zdarzyć się tak, że turyści pojawiają się z myślą o konkretnych zwierzakach. Wszystko zależy od nastawienia. Mimo to nie można jednak wykluczyć, że pojawi się szansa na to, aby zadbać o całkowitą satysfakcję. ZOO kojarzy się z miejscem, gdzie znajdziemy określone zwierzęta. Istotki są blisko siebie, ale jednak możemy mówić o pewnych wyjątkach. Przykładem zagroda królików – nie powinno niektórych dziwić, że część żyjątek nie ma tam wstępu. Choć warto też wiedzieć, że króliki nie mają swojej zagrody na własność. Muszą dzielić się swoją przestrzenią wraz ze świnkami morskimi i puchatymi kurami. Aczkolwiek nie stanowi to dla nich problemu. Gdyby było inaczej, pracownicy ZOO myśleliby nad jakąś alternatywą.

W zasadzie ważne jest tylko jedzenie. Króliki i świnki morskie z pewnością zadowolą się przyniesionymi marchewkami i kawałkami kapusty. Z kolei kury będą rozglądać się za ziarnami.

Są wyjątki

Jak już wcześniej była mowa, turyści mogą obcować ze zwierzętami. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta. Coś, co rzecz jasna wiąże się z przyjaznym nastawieniem do ludzi. Z drugiej strony nawet w Tatrzańskim Mini ZOO są miejsca, w przypadku których wstęp jest wzbroniony. Chodzi o wybieg osła, nutrii i kozic górskich.

Zwierzęta czekają codziennie

Nie ulega wątpliwości, że Tatrzańskie Mini ZOO to propozycja skierowana do najmłodszych, ale starsi również powinni znaleźć coś dla siebie. Tatrzańskie Mini ZOO urzeka wszystkich tych, którym dobro zwierzaków jest bliskie.

Tym samym możemy mówić o atrakcji, która świetnie sprawdzi się przy rodzinnych wycieczkach. Dzieci często narzekają na brak atrakcji, a przy różnych zwierzętach nie sposób się nudzić. Do tego poszerzanie horyzontów. Często mówi się o tym, że dziecko chce mieć jakieś zwierzątko. Jest to zrozumiałe, ale warto też zastanowić się nad tym, czy maluch zawsze zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności? Jest to bez wątpienia temat do dyskusji. Wizyta w Tatrzańskim Mini ZOO może więc okazać się swego rodzaju testem na odpowiedzialność. Można karmić zwierzęta lub też po prostu zobaczyć, jak to robią inni.

Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że niekiedy trudno znaleźć dobry moment na wizytę. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wielokrotnie jest tak, iż brakuje czasu. To wszystko w pewnym stopniu można zrozumieć, ale koniecznie należy pamiętać o dwóch sprawach. Sprawa numer 1 to szeroko pojmowana rozrywka – czas na odpoczynek musi się znaleźć. Nie ma znaczenia, czy chodzi o odpoczynek od pracy, czy może lekcji. Człowiek potrzebuje swoistej odskoczni. Sprawa numer 2 to godziny otwarcia. ZOO czynne jest codziennie od 9:00 do 20:00! W takiej sytuacji naprawdę trudno mówić o tym, że brakuje czasu.

Warto pomyśleć o grupie zorganizowanej?

Dobrze też mieć na uwadze, że ciekawym pomysłem jest przyjazd grupy zorganizowanej. Szkoły w całej Polsce od czasu do czasu organizują różne wyjazdy czy wręcz wypady. Wystarczy pomyśleć sobie o tym, jak często uczniowie ruszają z nauczycielami do kin. Co więcej, wizyta ta nie ma żadnego związku z nauką.

Z kolei wizyta w Tatrzańskim Mini ZOO może okazać się czymś zupełnie innym. To miejsce, w którym edukacja ściera się z miłym spędzaniem wolnego czasu – bo, czy karmienie zwierząt nie sprawia wielkiej radości? Nie chodzi w tym momencie tylko o dzieci – wydaje się, że mowa o czymś, co uszczęśliwia ludzi bez względu na wiek. Poza tym wspomniane już wcześniej poszerzanie horyzontów. Możliwość obserwowania poszczególnych zwierząt może znacząco wpłynąć na podejście dzieciaków i mogą oni się pewnych rzeczy nauczyć. Jest to inwestycja – coś, co w dłuższej perspektywie się opłaci.

Zadbanie o wszelkie formalności

Wyjazd (gdziekolwiek) zawsze oznacza konieczność zadbania o różnorakie szczegóły. Nie inaczej jest w przypadku wizyty w Tatrzańskim Mini ZOO. Gdy do tego doda się organizowanie wyjazdu grupy zorganizowanej, formalności jest mnóstwo.

Niemniej jednak nie oznacza to tego, iż należy się czegoś obawiać. To po prostu zachęta do spokojnego i dokładnego przygotowania wyjazdu. Weźmy sobie za przykład płatność – w Tatrzańskim Mini ZOO płaci się tylko gotówką (karma dodatkowo płatna). Gdy mamy wyjazd szkolny, dużą rolę może mieć parking. Najlepiej byłoby zaparkować możliwie blisko ZOO, prawda? Tymczasem ta kwestia nie wymaga żadnego przemyślenia. Krótko mówiąc, na miejscu jest darmowy parking wyłącznie dla zwiedzających.

Dobrze też zastanowić się nad tym, ile czasu ma trwać pobyt w ZOO. Sprawa może wydawać się błaha, ale czasem nawet błahe sprawy okazują się nadzwyczaj kłopotliwe. Zawsze można też zastanawiać się nad alternatywami – byleby odpowiednio wcześnie. Skoro ZOO otwarte jest przez niemal cały dzień, to może warto zdecydować się na wyjazd dwudniowy? Przy dużych grupach zorganizowanych czasu może zabraknąć. Ponadto pamiętajmy też o tym, że są różne okoliczności. Zakopane to miasto, które ma bardzo dużo do zaoferowania. Trudno powiedzieć, czy wszyscy znajdą coś dla siebie, ale na pewno można mieć spore nadzieje. Poza tym nikt nie powiedział, że wizyta w Tatrzańskim Mini ZOO nie może zostać połączona z innymi atrakcjami. Można wręcz powiedzieć, że położenie Tatrzańskiego Mini ZOO jest ogromnym atutem.

Kwestia noclegu

W ten sposób dochodzimy do tematu noclegu. Jeśli wyjazd ma trwać dłużej niż jeden dzień, znalezienie miejsc noclegowych jest koniecznością.

Sprawa dla wielu osób może jawić się jako problematyczna, ale czy tak rzeczywiście jest? Zakopane to miasto, w którym infrastruktura turystyczna jest szeroko rozwinięta. Tym samym nie powinno być większego problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Gdyby ktoś zastanawiał się nad cenami, naturalnie duże znaczenie ma standard. Do tego ceny mogą zmieniać się szybciej, niż wielu osobom się wydaje. Najlepszym tego przykładem promocje. Najważniejsze to wiedzieć, czego się chce i być na bieżąco. Oczywiście trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nie można zbyt długo zwlekać z rezerwacją. Podczas niektórych okresów miejsca noclegowe zajmowane są naprawdę szybko.

Niemniej najważniejsze jest jednak to, co już wcześniej zostało wspomniane – Tatrzańskie Mini ZOO to świetna propozycja dla turystów w różnym wieku.