Gospodarstwo Innego Wymiaru w Staniszczach Małych

Gospodarstwo Innego Wymiaru w Staniszczach Małych – poznaj atrakcje Opolskie

Czy wizyta na gospodarstwie może jawić się jako coś atrakcyjnego? Można przypuszczać, że zdania na ten temat są podzielone, ale nie ulega wątpliwości, że warto zwrócić uwagę na to, co gwarantuje Gospodarstwo Innego Wymiaru. Mowa o miejscu, obok którego trudno przejść obojętnie.

Gospodarstwo Innego Wymiaru? Poznaj atrakcje w Opolskim

Najprościej powiedzieć, że chodzi o park rolniczy. Bardzo prawdopodobne, że taki termin dla wielu osób jest nieznany, ale to w tym momencie nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że zainteresowani nie mogą narzekać na brak wrażeń. Wypada też dodać, że jest to miejsce, które powinno zainteresować osoby w różnym wieku. Zresztą na stronie działalności znajduje się informacja, zgodnie z którą jest to propozycja dla dzieci i dorosłych. Już to znaczy wiele.

Początki funkcjonowania

giprol opolskie atrakcje

Wydaje się, że to dobry moment, aby przybliżyć nieco początki tego parku. Najkrócej mówiąc, wszystko zaczęło się w sierpniu 2013 roku. Właśnie wtedy doszło do powstania tej niezbyt często spotykanej atrakcji. Park rolniczy zlokalizowany jest w gospodarstwie rolnym i agroturystycznym Iwony i Eugeniusza. Gospodarstwo te z kolei zlokalizowane jest w Staniszczach Małych.

Inny wymiar rolnictwa

giprol opolskie atrakcje

Warto też mieć świadomość tego, że celem jest pokazanie rolnictwa w inny sposób (jak zresztą wskazuje nazwa). Sposób, który jest chyba szerzej nieznany. Oczywiście ten inny wymiar trudno sprowadzić do kilku zdań. Niemniej jednak chętni mają okazję przekonać się o tym, że gospodarstwo rolne to miejsce atrakcji, rozrywki, odpoczynku i aktywności. Tak, to wszystko jest możliwe i ludzie niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę.

Można wręcz odnieść wrażenie, że niewłaściwy wizerunek wsi to coś, co jest jednym z dowodów na to, ile złego mamy w otaczającej nas rzeczywistości. Oblicza pewnych propozycji kreowane są na podstawie wrażeń, domysłów lub jeszcze czegoś innego. Tymczasem zawsze powinny liczyć się wyłącznie fakty. Rozmowa na inne tematy jest pozbawiona sensu.

Gospodarstwo dostępne przez cały rok

giprol opolskie atrakcje

Warto również mieć na uwadze, że mowa o miejscu, które czeka na gości przez cały rok. Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, że jest to ogromny atut – łatwiej znaleźć odpowiedni moment na przyjazd. Można też spojrzeć na to wszystko z innej strony. Mamy do czynienia z propozycją, która może zachwycać również podczas kolejnych wizyt. Każda pora roku jest w jakiś sposób charakterystyczna.

Z drugiej strony można też opowiadać o atrakcjach, które czekają na chętnych przez cały rok. Możemy rozmawiać choćby o produktach z ula, powstawaniu mleka czy wykonywaniu świec woskowych. Trudno powiedzieć, czy wszyscy zainteresowani mogą znaleźć coś satysfakcjonującego, ale pewne jest, że na nudę narzekać nie można. Gospodarstwo Innego Wymiaru w Staniszczach Małych to miejsce, gdzie cały czas coś się dzieje.

Istotne jest też to, że można opowiadać o zajęciach, jak i atrakcjach. Każda osoba chyba zgodzi się, z tym że czas powinien znaleźć się na jedno i drugie. Gdyby kogoś interesowały konkrety, warto wiedzieć, że wśród propozycji mamy m.in. wbijanie gwoździ, traktor na pedały, ekologiczne zabawki czy plac zabaw. Widać wyraźnie, że poczyniono wiele starań, aby stworzyć coś fantastycznego.

Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom

Kiedy się to przeczyta, można pomyśleć o ludziach, którzy czynią wszelkie starania, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Niemniej spełnianie oczekiwań to temat, o którym można powiedzieć naprawdę dużo. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że do oferty zaliczamy m.in. możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci, Dzień Dziecka czy imprezy integracyjne. Gospodarstwo Innego Wymiaru tętni życiem!

Wielowymiarowa atrakcja

giprol opolskie atrakcje

Nazwa wskazuje na to, że chętni mogą przenieść się do zupełnie innego świata. To ważne, ale pamiętajmy także o tym, że Gospodarstwo Innego Wymiaru można oceniać na różne sposoby. Staniszcze Małe to wieś zlokalizowana we wschodniej części Śląska Opolskiego. Odległość od Opola wynosi ok. 30 km. To nie jest ogromna odległość, prawda?

Poza tym wioska otoczona jest przez lasy mieszane. Zainteresowani mogą liczyć na wiele atrakcji, ale warto też zwrócić uwagę na otaczające tereny. Zresztą możemy mówić o gospodarstwie agroturystycznym. Co powiesz na wizytę w takim gospodarstwie? Na pewno jest to coś, co wypada rozważyć.

Dom PRL

Często można usłyszeć o tym, jak to było kiedyś. Wracanie do przeszłości można zrozumieć i co najważniejsze, powrót nie musi wiązać się tylko z myślami. Na stronie Gospodarstwa Innego Wymiaru mamy informację o Domu PRL. Taka informacja może wyglądać niczym pomyłka, ale o żadnym błędzie nie ma mowy. To po prostu kolejna ciekawa atrakcja.

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o dom. Nie jest to jednak budynek, jakich wiele. Można opowiadać o budynku, który pozwala na przeniesienie się w przeszłość. Często mówi się o tym, że czasu nie można cofnąć, ale to nie jest do końca prawda. Gdyby kogoś interesowały konkrety, na pewno duże znaczenie ma samo zwiedzanie domów. Otoczenie bardzo mocno wpłynie na wyobraźnię. Wypada też zaznaczyć, że mowa o atrakcji dla szkół. Tym samym można mówić o kierowaniu się do ludzi, którzy nie pamiętają tego, z czym wiązał się PRL. Dom PRL prawdopodobnie nie pozwoli wszystkiego zrozumieć, ale to nie jest najistotniejsze. Najistotniejsze to wpłynąć na ludzi. Dać do myślenia. W końcu nie ma nic gorszego niż obojętność.

Wyjazd grupowy

Łatwo zauważyć, że mowa o propozycjach, które powinny wzbudzić zainteresowanie młodszych i starszych. Co za tym idzie, możemy rozmawiać się o kierowaniu do całych rodzin. Nie ulega wątpliwości, że wyjazdy rodzinne wyglądają na ciekawsze od samodzielnych. Ważne jest też to, że zawsze zostaje trzecia droga. Ta droga to rzecz jasna nic innego jak wizyty grupy zorganizowanej.

W dużym towarzystwie raczej dzieje się więcej. Wróćmy jednak do początku – wizyty grupy zorganizowanej są jak najbardziej możliwe. Można nawet znaleźć informację, zgodnie z którą grupy te mogą przyjeżdżać przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy każdej wizycie należy pomyśleć o właściwej organizacji. To naturalnie nawiązanie do rezerwacji. Poza tym na stronie działalności znajduje się wyraźna informacja, zgodnie z którą obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Wizyta w grupie opłaca się nie tylko pod kątem towarzystwa. Gospodarstwo Innego Wymiaru podaje do wiadomości, że w przypadku niektórych atrakcji obowiązują wejścia grupowe. Do grona tych atrakcji możemy zaliczyć choćby pokazową pasiekę, pokazową herbaciarnię czy powstawanie mleka. Przydałoby się może więcej informacji, ale nie można zapomnieć o tym, co już wcześniej zostało powiedziane – nudy nie ma.

Niejasności związane z wyjazdem grupowym

Gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości związane z wizytą, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z danych kontaktowych. Gdy coś jest niejasne, nie pozostaje nic innego jak szybkie skorzystanie z możliwości kontaktu. Osoby zainteresowane wizytą mogą być pewne, że wszelkie niejasności szybko staną się przeszłością. Ludzie odpowiedzialni za Gospodarstwo Innego Wymiaru dążą do tego, aby ludzie mogli skupić się jedynie na atrakcjach. Tu nie powinno być miejsca na rozważania.

Nauka poprzez zabawę

giprol opolskie atrakcje

Pamiętajmy też, że przyjazd grupy szkolnej zawsze wiąże się z opuszczeniem zajęć lekcyjnych. Trzeba jednak uwzględniać, że odpoczynek może przynieść pozytywne efekty. Wszyscy potrzebują od czasu do czasu odpocząć.

Poza tym dobrze też zadać sobie pytanie, czy mamy całkowitą rezygnację z zajęć? Opinie można mieć różne, ale Gospodarstwo Innego Wymiaru to nie tylko zabawa. To edukacja przez działanie i zabawę. Ponadto mamy różne treści, formy i metody. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że różnorodność ma ogromne znaczenie. Widać wyraźnie, że uczniowie mogą się nauczyć pewnych rzeczy i to zupełnie nieświadomie.

Naturalnie wypada także pamiętać o tym, że na efekty zawsze należy trochę poczekać. Nic nie dzieje się natychmiastowo. Nie mówiąc o tym, że wiele zależy od nastawienia uczniów. Jeżeli ktoś nie chce się uczyć, nawet najciekawsze propozycje mogą okazać się niewystarczające. Zakładamy jednak, że osoby przyjeżdżające na miejsce chcą poznać inny wymiar polskiej wsi.

Gospodarstwo Innego Wymiaru jednym z punktów wycieczki

Czym charakteryzują się wyjazdy grup szkolnych? Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne, ale trzeba przyznać, że często możemy rozmawiać o zapoznaniu się z wieloma lokalizacjami. Tym samym Gospodarstwo Innego Wymiaru może okazać się jedynie jednym z wielu punktów na trasie.

Nie oznacza to jednak tego, że należy nastawiać się na jakieś problemy. Można wręcz powiedzieć, że jest wprost przeciwnie. Wystarczy przypomnieć sobie, że odległość od Opola wynosi ok. 30 km. To nie jest dużo i co równie istotne, chodzi o stolicę województwa. Miasto, w którym absolutnie można znaleźć coś dla siebie.